Центральна міська бібліотека для дітей

пл. Дзержинського, 1-а тел. 3-14-75
площа – 395 кв.м
штат – 4
завідуюча бібліотекою – в.о. заступника директора Табакова Інна Миколаївна
10.00 – 17.00, вихідний день –субота
Бібліотечний фонд – 35377
Читачі – 2429

 

                         Лауреат премії у галузі культури Дніпродзержинської міської ради 2011 р.
                          Переможець другого раунду конкурсу проектів програми «Бібліоміст»
                 «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» 
                Переможець конкурсу проектів програми «Бібліоміст» «Співпраця з місцевими громадами»

Історія бібліотеки:
Центральна бібліотека для дітей – найстаріша дитяча бібліотека Дніпродзержинська. Має найбільший фонд дитячої літератури. Обслуговує не тільки дітей, а й дорослих користувачів – батьків, вчителів, вихователів, методистів. На протязі багатьох років друзями та партнерами Центральної бібліотеки для дітей залишаються Управління освіти та науки, Центр позашкільної роботи та дитячої творчості ім. О. Кошового, колегіум № 16, «Школа радості» (школа підготовки дошкільників), ЗОШ № 5. До них приєднуються нові, наприклад, благодійна організація «Центр культури та мистецтва «Златоуст». Колектив бібліотеки неодноразово був нагороджений грамотами і подяками міського голови.
1 листопада 1946 року в Дніпродзержинському відділі культурно – освітньої роботи було видано реєстраційне свідоцтво на Міську дитячу бібліотеку (до того часу існував лише дитячий відділ при міській бібліотеці ім. Т. Шевченка). Вул. Сировця, 16 – цю адресу назавжди запам’ятало багато поколінь юних дніпродзержинців. Історія бібліотеки як центру дитячого читання у місті починалася з обслуговування 105 читачів, яким за перший рік роботи було видано 6043 примірники літератури. Першою завідуючою дитячої бібліотеки у 1946 році стала Шпуй Марія Степанівна, з 1948 по 1975 рік бібліотеку очолювала Варава Марія Феодосіївна,в 1975 – 1976 роках бібліотекою завідувала Бобошко Ольга Василівна.
У лютому 1975 року до бібліотеки прийшла молодий спеціаліст Туркіна Ніна Іванівна, а в жовтні 1976 року вона вже стала завідуючою дитячої бібліотеки. В 1979 році створюється Централізована бібліотечна система бібліотек Міністерства культури. Міська дитяча бібліотека змінює назву на Центральну міську дитячу бібліотека, а Туркіна Н. І. стає заступником директора ЦБС по роботі з дітьми. Штат працівників у той період складав 7 працівників.
В 1991 році бібліотека переїздить за новою адресою: пл. Дзержинського, 1а (колишній Будинок політпросвіти). Віднині бібліотека знаходиться під одним дахом з Центром позашкільної роботи та дитячої творчості (колишній Палац піонерів).
Централізована бібліотечна система спільно з центром по захисту прав людини «Надія» і міським об’єднанням адвокатів в 1998 році проводить міський конкурс дитячих творів «Права дитини – очима дитини». Заключний етап конкурсу проходить на базі ЦДБ у вигляді вікторини «Бібліотечний Інтерпол» за участю літературних героїв Шерлока Холмса та доктора Ватсона.
ЦДБ виступає організатором міського конкурсу для дітей та батьків «Учитесь Пушкина читать» (до 200-річчя з дня народження поета) у 1999 році

Бібліотека сьогодні:
З 2001 року бібліотека працює за програмою з позакласного читання для молодших школярів колегіуму № 16. Програма включає в себе «незвичайні уроки»: урок – свято, урок – пам'ять, урок – усмішка, урок – роздум і навіть урок – циркова вистава, 2003 році у бібліотеці з’являється клуб для молодших школярів «Чомусики».
В цьому ж році бібліотека проводить міський конкурс для обдарованих дітей «Від миті творчості – до віку творчості». Спонсором конкурсу виступає магазин «Книги» (ПП Князєв).
ЦДБ у 2006 році вперше впроваджує таку форму роботи як DVD – перегляди. Завдяки тому, що у бібліотеці з’явилися телевізор та DVD, користувачі отримали можливість переглядати улюблені мультфільми та художні фільми. Програма з позакласного читання трансформується у цільову комплексну програму «Школа. Книга. Бібліотека».
В рамках обласного краєзнавчого конкурсу «Мій край вчора, сьогодні, завтра» читачі бібліотеки приймають активну участь у міському конкурсі «Подивимось на місто з любов’ю». Читачі бібліотеки об’єднуються у Клуб прихильників книг Джоан Роулінг «Грифіндор».
Найголовніша подія 2006 року – святкування 60-річчя з дня заснування Центральної бібліотеки для дітей.
На базі ЦДБ у 2008 році проходить міський етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2008. Книгоманія». Літературне свято «Як славні козаки до Книгограду ходили» проводиться спільно з Театром юного глядача «Медея» Центру позашкільної роботи.
ЦДБ починає впровадження комплексної цільової програми розвитку дитячого читання «Дитинство з книгою» в 2009 р.. В цьому ж році бібліотека отримала диплом «Краща бібліотека року».
Центральна бібліотека для дітей стає лауреатом міської премії в галузі культури, мистецтва та туризму в номінації «Бібліотечна справа» за впровадження краєзнавчого проекту «Дніпродзержинськ – наш дім: для кожного свій і для всіх один» за 2010 рік.
В 2011 році бібліотека ввійшла в число переможців конкурсу проектів програми «Бібліоміст» Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету». Завдяки цій перемозі користувачі бібліотеки отримали 3 комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет у безкоштовне користування.
Провідний бібліотекар Дорофеєва Тетяна Володимирівна стала переможцем обласного конкурсу «Кращий бібліотекар дитячої бібліотеки» 2011 року. Центральна бібліотека для дітей відсвяткувала свій 65-річний ювілей.
Бібліотека одержала грант програми "Бібліоміст":Конкурс буктрейлерів "Моя любов-футбол".