Бібліотека-філіл №3

Бібліотека-філіал №3
вул. Матросова, 78 тел. Телефон: (05692) 57-42-75
площа – 219 кв.м.
штат - 3
завідуюча бібліотекою - Заславська Юлія Володимирівна
10.00 – 17.00, вихідний день – субота
Бібліотечний фонд – 42696
Читачі – 2110 
E-mail: biblioteka.3@mail.

Історія бібліотеки:

У 1975 році жителі Баглійського району отримали у подарунок міську дитячу бібліотеку по вулиці Матросова, 78 . Цю адресу назавжди запам’ятало багато поколінь дітлахів та дорослих нашого мікрорайону. Тут вона знаходиться і нині.
На протязі всіх цих років закохані в свою роботу працівники бібліотеки збирали і зберігали бібліотечний фонд. Великою часткою якого і по цей час користуються читачі бібліотеки.
Першою завідуючою бібліотеки була Якубова Галина Трохимівна. Потім недовгий час працювала Сосова Ніна Митрофанівна.

В 1987 році її очолила Бур’яненко Людмила Олександрівна. Саме в цей період прийшли на роботу в бібліотеку і працюють в ній понад 20 років теперішня завідуюча бібліотеки Заславська Юлія Володимирівна, бібліотекарі Могильова Людмила Геннадіївна та Лящевська Валентина Олексіївна.
За 37 років свого існування наша бібліотека пережила багато різних подій насамперед злиття з бібліотекою – філією №1, яке відбулося у 1997 році. З цього часу і по теперішній день бібліотека має назву філія №3 Комунального закладу «Централізована бібліотечна система м. Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради
На протязі багатьох років плідно співпрацю з дошкільними закладами №7, 24; з загальноосвітніми школами №9, №36, №24, №32, №10; НВК №3; з технолого-економічним коледжем, з Дніпродзержинським обласним музичним училищем; з професійно-технічними училищами №15 та №26. Тісна співпраця бібліотекаря, вчителя та батьків допомагає залучити дітей до книги, сприяє засвоєнню та використанню інформації.
З 1999 року бібліотека надає додаткові платні бібліотечні послуги,а саме: позачергове користування літературою підвищеного попиту на абонементі. Завдяки цьому було придбано 3050 нових книг на суму близько 25 тис. грн. Це дало нам можливість задовольняти потреби наших читачів новинками літератури, як для дорослих та юнацтва, так і для дітей.
У 2007 році бібліотекою відкрила пункт видачі книг у Заводському територіальному центрі соціального захисту пенсіонерів. Ми комплектуємо фонд цього пункту згідно запитам читачів. Щорічно обслуговується понад 130 читачів та видається 500 примірників книг.


Бібліотека сьогодні:

Бібліотека-філіал №3 завжди була і залишається центром культурно-мистецького і пізнавального спілкування людей, осередком духовності і гармонії, хранителями мудрості і знань.
Бібліотека філії №3 обслуговує всі категорії читачів свого мікрорайону: дітей, дорослих та юнацтво. Люди приходять сюди, щоб відшукати відповіді на тисячі запитань, які ставить перед ними життя, змістовно провести час у товаристві вірних друзів – книг, які допомагають зануритись у чарівний світ мандрівок, пригод, переносять їх у минулі століття та на інші планети. Проте бібліотека – не лише книгозбірня, це місце, де завжди можна отримати потрібну інформацію, пораду; це місце, куди люди приходять поспілкуватися, обмінятися цікавими думками та ідеями, знаючи, що їх обов’язково вислухають та зрозуміють, допоможуть. Тому колектив нашої бібліотеки працює над розробкою нових форм спілкування з читачем і ефективних способів реалізації головної мети бібліотечної роботи – пробудження інтересу до читання.
Ми прагнемо бути центром інформаційної підтримки освіти, максимально задовольняти читацькі запити та застосовувати ефективні методи популяризації книги і сьогодні працюємо за такими напрямками:
♦ Книга – це брама у величезну скарбницю досвіду людства.
♦ Кожен українець повинен знати історію та літературу рідного краю.
♦ Калина під вікном рідної оселі, тополя на околиці міста – усе це картина нашого дитинства, наш духовний світ, з яким ми вирушили в життя.
♦ Життєві цінності, відповідальне ставлення до власних вчинків та власного здоров’я – запорука життєвого успіху.
♦ «Бібліотека та школа – працюємо разом.»
♦ Комплексна цільова програма «Книга в спадщину».
П’ять років бібліотека працює за бібліотечно-цільовою програмою «Літо без нудьги» співпрацюючи з пришкільними оздоровчими таборами при ЗОШ №9, 32, 34, 36; НВК №3. Для цього використовуємо ігрові форми роботи, голосні та коментовані читання.
Основне завдання бібліотеки сьогодні – навчити дитину цінувати книгу, відчувати в ній щоденну потребу. Читання не стане такою потребою для дитини, як гра й спілкування з однокласниками, якщо до цього не докласти спеціальних зусиль. Тому в 2010 році в бібліотеці була розроблена бібліотечна цільова програма «Книга в спадщину» по якій ми працюємо і до сьогодні. Було вивчено фонд дитячої літератури, та придбано більш 200 дитячих книжок. Напрямом дії програми є просування ідеї читання у свідомість маленьких громадян. Програма розроблена на підтримку книги та читання в сім’ї.
Зусиллями бібліотекарів філії №3, батьків та вчителів залучили до читання учнів молодших класів, розширили кругозір дітей. Також спільними зусиллями встановили зв’язок між бібліотекою та сім’єю. Допомогли батькам в створенні родинної атмосфери, підвищили статус читання в дозвіллі сім’ї, та роль бібліотеки філії №3 для мешканців мікрорайону. Головна ідея програми бібліотеки – це співпраця бібліотекаря, дитини і батьків для того, щоб й у вік комп’ютерів читати було модно й престижно.
Бібліотека плідно співпрацює з читачами, які мають творче захоплення. Постійно діють виставки робіт Старостенко Людмили Гаврилівни з соломки, пап’є - маше, пластика, вишивки та в’язаних виробів.