Літературний молодіжний клуб "Віварт"

Молодіжний літературно-мистецький клуб “Віварт” засновано у місті Дніпродзержинську Дніпропетровської області 16 червня 2005 року з ініціативи колективу міської центральної бібліотеки ім.. Т.Г. Шевченка та молодої письменниці, члена Національної спілки письменників України, лауреата міжнародної україно-німецької премії ім.. О. Гончара Марії Дружко, за побажанням творчо обдарованої молоді міста. Мета створення клубу – сприяти національно-культурному та духовно-естетичному розвитку Дніпропетровщини, активізувати творчі процеси в області, згуртувати талановиту молодь і популяризувати її творчість, звернути увагу представників влади і бізнесу на проблеми молодих українських митців. 23 cерпня 2005 року молодіжний літературно-мистецький клуб “Віварт” було презентовано широкій громадськості міста та області.
За час існування клубу “Віварт” його членами було проведено низку літературно-мистецьких вечорів і творчих зустрічей, у тому числі виступи до дня перемоги та 22 червня, акції “Перлини Дніпропетровщини”, “Голодомор без права забуття”, “До народних джерел” “Дует музики і слова”, та акцію “Молодь Дніпропетровщини – дітям”, у рамках якої видано книжку для дітей “Казочка про рукавички” (вірші Марії Дружко, малюнки Віталія Грінченка), і проведено театралізоване свято до дня св. Миколая, поставлено на сцені віршовану “Казочку про рукавички” і презентацію-феєрію “Космічні мандри з Юлією Купіч”. Вівартівці створюють інтернет сайт творчої молоді нашого міста, з фото- та артгалереями. Спільно з централізованою бібліотечною системою та міським відділом культури клуб “Віварт” започаткував однойменний міський молодіжний літературний конкурс і видання літературно-мистецького альманаху для молодих авторів. В укладанні Альманаху “Віварт” беруть участь усі члени клубу, кожному з яких надається можливість самостійно оформити свою сторінку й отримати досвід літературного редактора. До речі, серед віршів, прозових творів, казок і статей вперше у Дніпропетровській області вміщено також переклади творів сучасних французьких авторів, виконані молодими дніпродзержинцями. Альманах проілюстровано малюнками і фотографіями членів клубу “Віварт”. Сьогодні співавторами альманаху являються молоді письменники з Дніпропетровська, Харкова, Києва. Важливим етапом у діяльності клубу стало започаткування видавничої серії “Віварт”, що передбачає видання персональних книг юних авторів членів клубу. Так, з початку 2007 року побачили світ поетичні збірки Ю Купіч “Зоряна пектораль” і В. Матвєєвої “Жемчужина”. Крім того, клубівці разом з керівником, членом Національної спілки письменників України Марією Дружко активно залучаються до культурного життя області: співпрацюють з міською та обласною адміністраціями, з газетами і журналами (“Джерело”, “Бористен”, “Свічадо”, “Січеслав”, “Гранослов’є”, “Київська Русь”, “Факел” та ін.), беруть участь у різних творчих конкурсах, займаються науково-дослідницькою роботою.
Сьогодні членами молодіжного літературно-мистецького клубу “Віварт” є близько 20 молодих письменників, поетів, журналістів, перекладачів, художників та музикантів. Серед ідей та майбутніх проектів клубу проведення мистецького фестивалю для молоді “Віварт” і видання наступних випусків однойменного молодіжного літературно-мистецького альманаху, підтримка української книги, активізація літературно-мистецького процесу Придніпров’я шляхом видання персональних книжок членів клубу і популяризації поетичного слова за допомогою ЗМІ (проект “Крилате слово”), облаштування виставки “Молодь Дніпродзержинська” і персональних виставок художників- членів клубу з подальшим виданням їх каталогів, налагодження контактів з іншими молодіжними і дитячими державними, комерційними, творчими установами та організаціями, знайомство молодих митців з творчим досвідом старшого покоління і з популярними сучасними митцями (проекти “Корифеї та молодь”, “Артгостини”) і багато іншого. Наш клуб завжди відкритий для спілкування і творчих ідей.

Наші адреси:
Дружко Марії, вул. Нагірна 16а, СМТ Карнаухівка, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл., 51990;
Клуб “Віварт”, центральна міська бібліотека ім. Т.Г. Шевченка, вул. Сировця 14,
м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл., індекс 51931;
Юнацький відділ Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка, вул. Сировця 16, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська обл., індекс 51931;
Телефони: (05692) 7-91-46, 067-994-05-05;
8093-731-08-71.

 vivart.dndz.dp.ua