Герб,прапор,хоругва


Герб Дніпродзержинська   затверджений міською радою 25 грудня 1998 року.

 На розтятому щиті в лівому малиновому полі зображені три перехрещені золоті списи з золотими значками (прапорцями), у правому золотому – стилізоване зображення пам’ятника «Прометей»малинового кольору.

            Урочистий герб має картуш: сірого кольору-верхній частині та золото - в обрамленні.

            Малиновий колір повторює колір прапора Кодацької паланки, до якої за часів існування  козацтва входили села Романково, Камя’нське,Тритузне.

            Золото-ознака багатства, щедрості, добробуту та верховенства.

            Три перехрещені золоті списи з золотими значками (прапорцями-нагадують про заснування запорізькими казаками біля 300 років тому на березі Дніпра поселень Камя’нське, Романково, Тритузне, історичним спадкоємцем яких є сучасне місто Дніпродзержинськ.

            Пам’ятник «Прометей», відкритий у 1922 році в місті Камя’нському(з 1936р.-м. Дніпродзержинськ)слугує тут алегорією багатовікової боротьби мешканців міста за свободу і незалежність, символізує промислове зростання м. Дніпродзержинська-потужного індустріального центру.

            Вогонь «Прометею»- це символ вогню гарячого металу, чорної металургії, завдяки розвитку якої зросло та набуло в 1917 році статут міського поселення село Кам’янське.

            «Прометей»- символ сили, могутності, енергії, підкореної людиною на свою користь, а також прагнення до процвітання міста, джерелом якого є технічний прогрес, світоч знань, висхідний поступ людської цивілізації.

                         Прапор міста- являє собою квадратне полотнище розміром 100X100(згідно з еталоном), поділене на 2 частини: ліву-золотого кольору, праву-малинового.

На середину прапора наноситься зображення герба м. Дніпродзержинська(лише на урочистому прапорі).

 Хоругва затверджена 25 грудня 1998р. рішенням 51-5/ХХІІІ сесії Дніпродзержинської міської ради і являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого. 

                  

          Урочиста хоругва являє собою прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1 (100х100 см.), поділене на 2 частини: ліву - малинового кольору, праву - жовтого - з зображенням герба м.Дніпродзержинська.