Бібліотека-філіл№2

Бібліотека-філіал №2
вул. Менделєєва, 5-а
площа – 237 кв.м.
штат – 2
завідуюча бібліотекою - Стовба Наталія Андріївна
10.00 – 18.00, вихідний день – субота
Бібліотечний фонд – 18123
Читачі – 1400

Історія бібліотеки:

Історія кожної бібліотеки розпочинається тоді, коли в ній з’являється перша книга.
Дата народження нашої бібліотеки – 20 січня 1954 року. Це – одна з найстаріших бібліотек міста і спершу вона мала назву «Міська бібліотека №3».
За роки своєї історії бібліотека завжди обслуговувала населення великого мікрорайону міста, а саме: Соцміста.
На початку свого існування бібліотека знаходилась за адресою: пр. Конституції 44а, в одному з гуртожитків. Бібліотека займала площу з 3 кімнат, в одній з яких велося обслуговування читачів, а в двох інших були розташовані книгосховища.
Нажаль, майже немає даних про працівників бібліотеки в ті далекі роки. Відомо лише, що прізвище першої завідуючої бібліотекою – Мінчел. З 1969 року бібліотекою завідувала – Письменна, а з серпня 1979 року по січень 1981 року - Федуненко. На той час книжковий фонд бібліотеки складав 38313 примірників книг, а штат складався з З працівників.
В грудні 1979 року року міські бібліотеки були об’єднані в Централізовану бібліотечну систему, після чого бібліотека стала носити назву «Бібліотека-філіал№2». В цей час завідуючою бібліотекою працювала Камишанська Олена Василівна, з січня по серпень 1981 року. Це був період, коли в бібліотеці працювали молоді працівники і з багатьох причин штат бібліотеки змінювався: з вересня 1981 по квітень 1982 років – зав. Бібліотекою – Левченко Тетяна Григорівна , з 1982 по 1985 рік – Петренко Людмила, з серпня 1985 по грудень 1987 року у бібліотеці працювали старший бібліотекарь Фещенко Наталія Іванівна та бібліотекарі – Ступак Валентина Олександрівна та Журба Алла Вікторівна. З грудня 1987 року по листопад 1990 року в бібліотеці працювали : завідуюча бібліотекою Криштальова Людмила Петрівна та бібліотекар Голікова Олена Борисівна.
Після того, як бібліотеки стали централізовані, значно покращилось комплектування бібліотечного фонду новими виданнями. Так, за період з 1980 по 1990 рік книжковий фонд бібліотеки поповнився на 8500 примірників нових книг і складав 46994 примірники. Читачами бібліотеки були більше 1000 жителів мікрорайону. На протязі всіх років свого існування бібліотека-філіал№2 обслуговувала дорослих читачів. В бібліотеці проводилася велика кількість масових заходів для учнів навчальних закладів мікрорайону, а для дорослого населення проводились Дні інформації та Дні спеціаліста.
З січня 1993 року бібліотека-філіал№2 стала займати приміщення за адресою: вул. Беспалова 2а, разом з Баглійським паспортним столом. Бібліотека займала 3 кімнати. Майже відразу, за проханням працівників Баглійського районного відділу внутрішніх справ, в їхньому приміщенні працівниками бібліотеки-філіалу№2 був відкритий пересувний пункт видачі бібліотечного фонду. Його послугами користувались більше 100 працівників внутрішніх органів.
З січня 1993 року по жовтень 1997 року завідуючою бібліотекою-філіалом №2 працювала Букуч Людмила Миколаївна. За цією адресою бібліотека приймала читачів до травня 1999 року.
З жовтня 1997 року і по теперішній час в бібліотеці працює колектив однодумців: завідуюча бібліотекою Стовба Наталія Андріївна та провідний бібліотекар Фещенко Наталія Іванівна. В цей час, приміщення, яке займала бібліотека прийшло в аварійний стан і вже вкотре бібліотека переїхала в інше приміщення. З цього часу двері нашої бібліотеки гостинно відкриті для всіх бажаючих за адресою: вул. Менделєєва 5а. Бібліотека обслуговує відвідувачів 6 днів на тиждень, крім суботи.
В цей непростий час значно погіршилось комплектування бібліотечного фонду новими книгами і щоб покращити ситуацію працівники впроваджують нові бібліотечні послуги: «нічний абонемент», прокат літератури, придбаної за позабюджетні кошти. Це дало змогу покращити якість бібліотечного фонду, придбати літературу останніх років видання, збільшити кількість користувачів бібліотеки, покращити якість їх обслуговування.
На протязі всіх років свого існування бібліотека працювала в тісному контакті з усіма учбовими закладами мікрорайону, а саме: СЗШ№ 14,19,20,37,42, ПТУ№24, коледжем фізичного виховання, хіміко-технологічним коледжем.

Бібліотека сьогодні:

Вже багато років наша бібліотека – місце, де зустрічаються люди, які читають книги, з тими, хто їх пише. З 2006 року нашу бібліотеку поєднує міцна дружба і співробітництво з нашою читачкою, місцевою поетесою – Надією Василівною Василенко. Неодноразово вона була гостем і безпосереднім учасником поетичних годин, літературних вечорів, зустрічей. А у жовтні 2008 року поетеса була членом жюрі районного літературного конкурсу, який проводився в нашій бібліотеці.
Вже не перший рік при проведенні масових заходів бібліотека отримує як організаційну, так і фінансову допомогу від представників Баглійської районної ради. Так, при проведенні в жовтні 2008 року в бібліотеці-філіалі№2 загальнорайонного літературно-мистецького краєзнавчого конкурсу « Молода надія Баглійського району», нагородження переможців у 4 номінаціях стало можливим завдяки підтримці зав. відділом з внутрішньої політики Баглійської районної ради – Московських Ольги Леонідівни.
Одним з постійних напрямків роботи бібліотеки з молоддю є заходи з профорієнтації. В них беруть активну участь учні старших класів середніх шкіл району. Ця робота ведеться в тісному контакті із спеціалістами Міського центру зайнятості. Так у бібліотеці, в 2009 році з успіхом пройшов конкурс по профорієнтації серед учнів СЗШ №20 та СЗШ№37 під назвою « Я хочу стати фахівцем». А також в бібліотеці організований постійно діючий куточок « Барометр професій».Крім того, декілька разів на рік, в нашій бібліотеці проводяться консультації на допомогу тим, хто втратив роботу.
Бібліотека не тільки знаходиться в Баглійському районі а й живе його життям. Так у бібліотеці систематично проходять зустрічі з цікавими людьми, які самі є історією району. Так в 2011 році в нашій бібліотеці була організована зустріч з читачем нашої бібліотеки, ветераном праці ВАТ Азот Щербиною В М. з учнями старших класів, в яких вибір професії і трудовий шлях іще попереду, під назвою «Його ім’я в історії заводу».
Читачі нашої бібліотеки неодноразово бради участь в загальноміських конкурсах, таких як: « Я знаю рідне місто» та мистецькому конкурсі «Vivart», в яких отримували відзнаки.
Працівники бібліотеки постійно підтримують талановиту творчу молодь – читачів нашої бібліотеки. Так вже неодноразово нами були організовані авторські виставки творчих робіт: Павлової Маргарити, з бісероплетіння, Галагузи Анастасії, з вишивки, Майбороди Ірини, з виготовлення мила ручної роботи.
Понд 5 років триває тісна співпраця працівників нашої бібліотеки з колективом Баглійського територіального центру по роботі з пенсіонерами та дітьми-інвалідами. Кожного року в бібліотеці проводяться авторські виставки-аукціони творчих робіт дітей-інвалідів, для відвідувачів центру проводяться масові заходи до Дня людей похилого віку, екскурсії по бібліотеці, години сміху, хвилинки здоров’я. Багато хто з них з цікавістю приймає участь у засіданнях гуртка цінителів здоров’я, які проходять у бібліотеці.
Невід’ємною частиною роботи бібліотеки є патріотичне виховання молоді. Працівниками бібліотеки організовуються і проводяться для учнів середніх шкіл патріотичні години, уроки мужності, зустрічі з ветеранами війни. Розповіді ветеранів мають особливий вплив на молодь. Тому так цінуємо ми ,працівники бібліотеки нашу дружбу і багаторічну співпрацю з Баглійською радою ветеранів. Так, в 2011 році, до Дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників в нашій бібліотеці пройшла зустріч-діалог з ветераном війни, визволителем міста Лящевським, під назвою « Уклін – живим, загиблим – слава».
Не можливо представити собі роботу бібліотеки з пропагування рідної мови та народознавства без тісної співпраці з колективом дитячої музичної школи№3, яскраві виступи вихованців якої під час масових заходів в бібліотеці завжди визивають жвавий інтерес усіх присутніх.
Вже постійним стало проведення в нашій бібліотеці Дня відкритих дверей бібліотеки, присвяченого Всеукраїнському дню бібліотек .В цей день ми особливо чекаємо гостей, готуємо цікаву програму, проводимо звіт перед читацькою громадськістю. Кращі масові заходи бібліотеки висвітлюються в пресі, завдяки співробітництву з позаштатним кореспондентом газети « Відомості» Юхіною Неллі Івановною. Дуже позитивно відзначилося на якості підготовки та проведення масових заходів бібліотеки те, що ми в січні 2012 року отримали для роботи комп’ютер, що також дає нам змогу якісно оформити документацію по проведенню масових заходів.