Медицина.Охорона здоров'я

          Медична допомога мешканцям міста Дніпродзержинська надається мережею закладів охорони здоров'я у складі 9-ти міських лікарень, 2-х самостійних поліклінік, міської станції швидкої медичної допомоги, станції переливання крові, протитуберкульозного диспансеру, протитуберкульозного санаторію, будинку дитини, стоматологічних поліклінік №1 та №2, міського медичного центру здоров’я та медицини спорту та міської санітарно-епідемічної станції. Крім того, в місті працюють відомчі заклади СМСЧ №8, поліклініка УВС, МСЧ ВАТ ДМКД, МСЧ ВАТ ДКХЗ, а також інші медичні заклади різних форм власності.
      Пріоритетними напрямками роботи галузі охорони здоров’я в місті визначено:
1. Поліпшення стану здоров’я населення шляхом реалізації державних і регіональних медичних програм;
2. Поліпшення демографічної ситуації та зниження рівня дитячої смертності;
3. Зниження рівня захворюваності на серцево-судинну, онкологічну патологію, боротьбу з такими соціально небезпечними захворюваннями як туберкульоз, ВІЛ-СНІД, наркоманія тощо;
4. Реформування мережі та структури лікувально-профілактичних закладів; створення єдиного медичного простору на території міста
5. Кадрове забезпечення сфери охорони здоров’я
      В лікувально-профілактичних закладах міста на сучасному рівні проводиться діагностика та лікування різних захворювань, впроваджена комп’ютерна томографія, доплерографія, ендоскопія, ультразвукова діагностика, оперативна лапароскопія, мікрохірургія при захворюваннях органів зору.
У місті розроблені і працюють цільові програми «Розвитку галузі охорони здоров’я м.Дніпродзержинськ на 2008-2012 роки», «Цукровий діабет на 2009–2012р.р.», «Здоров’я дітей та матерів м.Дніпродзержинська на період до 2015 року», «Програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007–2011р.р.», «Програма імунопрофілактики населення міста на 2009-2012 р.р.» та інші.
Активне впровадження надання первинної медико-санітарної допомоги сімейними лікарями є одним з суттєвих моментів в покращенні якості, доступності медичної допомоги та її економічної ефективності. В нашому місті з 2003 року працює осередок сімейної медицини в сел.Будівельників. Підготовлено 19 лікарів загальної практики сімейної медицини.
       Розпочата реконструкція філії міської поліклініки №3 під поліклініку сімейної медицини.
       На базі 4-ої міської лікарні відкрито відділення «Хоспіс» на 20 ліжок.
       Медична допомога ветеранам війни, ліквідаторам аварії на ЧАЕС надається в 5-ій міській
лікарні, де з лютого 2002 року після реконструкції створені сучасні умови для обстеження та лікування цієї категорії населення.
      З вересня 2008 року на базі 7-ої міської лікарні відкрито відділення амбулаторного гемодіалізу на 6 діалізних місць.
      З 2003 року на базі дитячої міської лікарні відкрито міський центр медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, з денним стаціонаром на 30 ліжок, де застосовуються сучасні методики реабілітації хворих дітей, що відкриває нові можливості для моторного та психомовного розвитку дитини. У 2006р. та 2008р. міський центр реабілітації став переможцем 1-го та 3-го конкурсу в рамках спільної програми Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» та компанії «ТНК-ВР Україна», «Радість дитинства – вільні рухи».
Понад 10 років галузь охорони здоров’я очолює кандидат медичних наук Логінов Сергій Володимирович. Завдяки його щоденній кропіткій роботи медичні заклади міста працюють в єдиному медичному просторі та зусилля медичних працівників спрямовані на підвищення якості надання медичної допомоги населенню міста, впровадженню сучасних технологій.
      У лікувально-профілактичних закладах міста працюють 4955 медичних працівників, з них 842 лікаря, 55 спеціалістів з вищою освітою, більше 1900 середніх медичних працівників. 526 лікарів мають вищу та першу атестаційну категорію. Працює 7 кандидатів медичних наук та 4 заслужених лікаря України.
Управління охорони здоров’я постійно працює над удосконаленням надання медичної допомоги мешканцям міста, робить все можливе, щоб вона була зорієнтована на пацієнта, доступною для людей, економною та ефективною. Надаючи медичну допомогу населенню міста, медичні працівники вносять вагомий внесок у здоров’я територіальної громади, розвиваючи її фізичний та соціальний потенціал.