Фізична культура і спорт

   Дніпродзержинськ традиційно вважається спортивним містом.  Із 35 видів спорту, які пропагуються в місті, 7 є опорними, тобто такими, в яких дніпродзержинські спортсмени показали найкращі результати, це академічне веслування, бокс, важка атлетика  парусний спорт,шашки, художня гімнастика, тхеквандо, плавання, фрі-файт, бойовий гопак.

          В місті працює Клуб історичного фехтування, розвиваються технічні види спорту, активно себе позиціонує спортивні клуби більярду, більярдний клуб «Дніпро» потрапив до трійки кращих клубів країни.

Популяризацію та  розвиток фізичної культури  та спорту в місті здійснюють: 3 спортивні клуби, 3 стадіони, 4 басейни, 114 діючих спортивних майданчиків за місцем мешкання населення, 99 спортивних залів, 112 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 114 фізкультурних організацій на підприємствах, 7 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 1дитячо-юнацька футбольна школа, 16 дитячо-підліткових клубів, коледж фізичного виховання, центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх ”, центр з фізичної культури та спорту інвалідів „Інваспорт”, центр здоров’я та медицини спорту, міська організація ФСТ „Україна». В місті працюють 39 федерації з видів спорту.

Протягом 2007 року охоплено всіма видами фізкультурно-оздоровчою та спортивною роботою 49389 осіб, що складає 20% від загальної кількості населення міста (у 2006 році показник  по області складав – 14,3%, по Україні – 11,4%), з них: 9003 – займаються спортивною діяльністю, 32732 – фізкультурно-оздоровчою діяльністю в навчально-виховних заклад міста, 6242 –фізкультурно-оздоровчою роботою за місцем проживання,  1015 – інвалідів фізкультурно-оздоровчою, реабілітаційною та спортивною роботою.

Серед загальної кількості діючих спортсменів нашого міста звання майстрів спорту міжнародного класу мають 5 спортсменів, майстрів спорту України – 51 спортсмен, з них: 12-ом присвоєно у 2007 році, кандидатів у майстри спорту – 128, 39-ть з них виконали розряд  протягом 2007 року, першорозрядників всього 198, з них у 2007 році присвоєно розряд 76 спортсменам.

Місто пишається своїми мешканцями, які внесли вагомий внесок у зміцнення позитивного іміджу Дніпродзержинська, в утвердження авторитету України. Це спортсмени: Олена Ронжина, заслужений майстер спорту з веслування академічного, срібна призерка Олімпійських ігор 1996 року, учасниця 4-х Олімпіад;Олександр Воробйов-бронзовий призер Олімпійських ігор 2008 року у Пекіні; Сергій Нагірний, майстер спорту міжнародного класу з важкої атлетики, срібний призер Чемпіонату світу; Дмитро Краєвський, майстер спорту міжнародного класу з плавання, переможець Кубку світу; Кравець Артем, вихованець ДЮФШ «Надія», який входить до основного складу ФК «Динамо» - Київ та багато інших.  

 В місті є умови для розвитку такого виду спорту, як веслування академічне, прикладом чого є те що на участь в Олімпіаді 2008 року отримали ліцензії 3 спортсмени, мешканці нашого міста – майстри спорту міжнародного класу з веслування академічного: Колеснікова Тетяна, Павловський Віталій (вихованці КПСЦ «Дзержинка») та Губа Наталія (вихованка ДЮСШ «Спартак» Дніпропетровської області КПСК «Прометей»), Ляльчук спортивна гімнастика Олександр Вороб’єв(КСК «Дзержинець»)

Неодноразово в місті проводився Кубок А.Дерюгіної з художньої гімнастики.

В грудні 2007 року затверджено Положення про міську стипендію провідним та обдарованим спортсменам міста, яку отримують10 спортсменів.

В 2007 році знов відкрито 50-метровий плавальний басейн "МіКомп", один з небагатьох в Україні-басейн олімпійського стандарту, який відповідає всім вимогам Міжнародної федерації плавання FINA. В басейні встановлено новітню систему очищення води, яка здійснюється без використання хлору та інших важких хімічних дезінфекційних засобів.

         З нагоди відзначення Року Республіки Казахстан в Україні в місті проведено  матчеву зустріч з греко-римської боротьби серед спортсменів Карагандинської області (Республіки Казахстан) та міста Дніпродзержинськ.