Народний музей ТОВ ДМКД

 

Здається, це було зовсім недавно: металурги Дзержинки, особливо старшого покоління, захоплені ініціативою тодішнього директора заводу Н.А.Волобуева, шукали, збирали, приносили експонати для першої експозиції музею історії підприємства. Протягом трьох років активно велися роботи з комплектування фондів музею, виготовлення експозиційного обладнання, художнього оформлення музею як силами цехів і заводський художньої майстерні, так і Дніпропетровським художнім фондом. Музей отримав постійну «прописку» в одному з найкрасивіших будівель Дніпродзержинська, історико-меморіальному будові, пам'ятнику історії та архітектури - будівлі колишнього інженерного клубу (у 1899-1917 роках).

 

 21 квітня 1977 відбулося урочисте відкриття експозиції музею, а через два роки, в 1979 році, йому вже було присвоєно звання народного. Згідно з колективним договором ВАТ «Дніпровський меткомбінат», всі вперше надходять на комбінат обов'язково знайомляться з історією підприємства. Для них читаються лекції, проводяться екскурсії. Музей для юнаків і дівчат - це свого роду ворота в трудове життя.

 

 

 


 

 

 Цікавою знахідкою в роботі музею стали традиційні виставки «Таланти твої, Дзержинка», що проводяться в тісній співдружності з профкомом комбінату і за його активної підтримки. Жоден музей не може помістити у свої експозиції всі матеріали, наявні в запасниках. У музеї комбінату знайдений оптимальний варіант знайомства металургів, їхніх дітей, гостей комбінату та міста з такими матеріалами шляхом організації щорічних виставок «Фонди музею розповідають».

 

 

 

 

 

Музей активно   популяризує  пам'ятки історії та культури дніпровських металургів. Тільки за останні роки за підтримки дирекції та профкому комбінату були відкриті меморіальні та пам'ятні дошки на честь 16 Героїв Радянського Союзу - колишніх металургів, а також видатного скульптора, заслуженого художника РРФСР І.Г.Першудчева; Пам'ятний знак про металургів-добровольцях, які пішли на фронт 3 липня 1941. А в 2008 році, напередодні Дня металурга, на Алеї Трудової слави ім.Н.Волобуева відкрита Пам'ятна дошка з іменами восьми металургів - Героїв Соціалістичної Праці.

 

Адрес:Днепродзержинск, район Проходной №2 ООО "ДМКД" (05692) 3984019