Народне голосування» за поетів: перша Ліна Костенко, а за нею Злючий і Жадан

29-03-2013

Літературний портал Litfest, аби доєднатися та підтримати традицію святкування Всесвітнього дня поезії, спеціально до цієї дати вигадав новий культурний проект,який у планах має стати щорічним. Й саме сьогодні ми розкриємо його суть.Проект має назву «No Limit Wor-l-d» - «Світ (слово) без меж».

5 березня у соціальній мережі Facebook стартувало голосування за сучасних українських поетів. Перелік авторів починався з імен20-тьох поетів/поеток, яких було визнано кращими у голосуванні "Найкраща поетична збірка": Сергій Жадан, Павло Коробчук, Богдана Матіяш, Ірина Шувалова, Катерина Бабкіна, Іван Андрусяк, Юлія Мусаковська, Василь Карп´юк,Мар´яна Максим´як, Василь Махно, Тарас Федюк, Ганна Осадко, Ірина Новіцька,Мірек Боднар, Ліна Костенко, Павло Вольвач, Анна Багряна, Петро Коробчук,Мар´яна Луна, Євгенія Більченко, Анна Малігон. До цього спіску кожен бажаючий користувач Facebook міг додати ім´я свого кандидата на перемогу.

Народне голосування мало на меті визначити ім´я автора, один вірш якого візьме участь у "No Limit Wor-l-d" - 2013 року.

У опитуванні взяли участь 1 034 користувачі Facebook. Наразі голосування завершено, й ми можемо назвати імена поетів, що за результатами опитування увійшли у першу десятку:

1. Ліна Костенко - 86 голосів.

2. Сергій Злючий - 80 голосів.

3. Сергій Жадан - 64голоси.

4. Юлія Мусаковська - 59 голосів.

5. Андрій Грязов - 57 голосів.

6. Анна Малігон - 52 голоси.

7. Павло Коробчук - 47 голосів.

8. Ірина Шувалова - 30 голосів.

9. Галина Крук - 26 голосів.

10. Василь Карп´юк - 25 голосів.

Отже, переможицею народного голосування стала Ліна Костенко.Що відбуватиметься із віршем, який обере пані Ліна Костенко для участі у проекті?

Вірш буде розібрано на рядки, та надіслано учасникам проекту зі всього світу. Допомагає Літфесту у реалізації цієї ідеї Ірина Прокофьева,представниця міжнародної організації "AIESEC" в Україні.

AIESEC — міжнародна молодіжна організація, що допомагає розвивати професійні навички та особисті якості, отримувати новий досвід, приймаючи участь у міжнародних програмах та у організації проектів. AIESEC об’єднує активну молодь зі 113 країн світу.

Кожен із учасників проекту матиме завдання: протягом 7-10днів зробити фото із надісланим рядком вірша на фоні якогось особливого місця у своєму місті, чи всесвітньо відомої місцевої пам´ятки. Таким чином українська поезія фактично зможе подолати тисячі кілометрів та десятки кордонів.