Дружній Інтернет для літніх

          Бібліотека впроваджуючи принцип публічності і доступності, тим самим вирішує проблеми літніх людей, їх соціальної ізоляції, зайнятості, просвіти і навчання, надає  безкоштовні інтернет - послуги, організує курси комп’ютерної грамотності, відкриває клуби за інтересами, піклується про психологічний стан їхнього здоров’я. В умовах  економічної кризи це єдиний заклад, який надає цієї категорії мешканців міста безкоштовні бібліотечні, інформаційні, дозвільні послуги, допомагає гідно пережити важкі часи, зберегти позитивні емоції, психологічний стан здоров’я, бути на рівних з іншими.

         Для цього бібліотека впроваджує проект «Дружній Інтернет для літніх»:

1.Курси комп’ютерної грамотності для активних літніх людей з урахуванням їхнього віку, стану здоров’я, можливостей до навчання;

2.Розміщення корисної інформації для літніх на  Веб-сторінці  сайту бібліотеки, а саме :актуальну правову, соціальну, медичну інформацію за темами «Правовий захист», «Соціальна допомога», «Медицина. Здоров’я», «Працевлаштування літніх» тощо;.

3.Відкриття клубу віртуальних подорожей «Інтерсвіт»

 2. Мета та завдання проекту :забезпечення вільного й відкритого доступу до інформації, важливого для інтегрування літніх людей до спільноти, розширенні  простору спілкування, відродження нових життєвих імпульсів та інтересів, підвищення їхнього соціального статусу .

 Завдання 1: Відкриття клубу віртуальних подорожей «Інтерсвіт»

 Завдання 2: Навчання навичкам роботи з ПК та Інтернет-ресурсами

                 2.1Проведення 15-ті годинних   курсів комп’ютерної грамотності для літніх за допомогою волонтерів: 

 •  загальні навички роботи з комп’ютером, робота з клавіатурою,мишкою,
 • операційна система, види інформації, організація збереження інформації на магнітних носіях,
 • графічний інтерфейс на прикладі MS WINDOVS
 • поняття про  файли, папки, диски, програмне забезпечення та програма Internet Explorer;
 • Навігація в Інтернет, загальні служби Інтернет та їх принципи роботи;
 • Електронна пошта, загальні навички користування;
 • Спілкування за допомогою Інтернет у реальному часі (SKYPE)
 • Пошукові сервери в Інтернет, що вони можуть і як ними користуватися;
 • Ведення власних сторінок в Інтернеті за допомогою бібліотекаря-консультанта
 •  

Завдання 3:  Публікація корисної інформації для літніх на   спеціалізованих Веб-сторінках сайту бібліотеки

 

3. Використання інформаційних технологій у нашому проекті: 

Робота  в мережі Інтернет:

·         користування  Електронною поштою, SKYPE, віддалена підтримка користувачів  за допомогою Teamviewer (teamviewer.com)

·         залучення літніх людей  до використання електронних ресурсів;

·         використання програм географічних інформаційних технологій  (Google Earth -планета Земля та інших)       

 4. Очікувані результати проекту. 

         Реалізація проекту «Дружній Інтернет для літніх»  допоможе бібліотеці  стати справжнім інформаційним, культурним, інтелектуальним, дозвільним центром міста Дніпродзержинськ у наданні безкоштовних послуг літнім, та сприятиме відкритому обміну інформацією між літніми громадянами міста та світовою спільнотою , друзями, рідними. Це місце спілкування з друзями в клубах за інтересами, місце де можна реалізувати свої здібності, та відчути  радість життя, повірити у свої сили.

 

          Критерієм результативності є : вміння самостійно працювати на комп’ютері, вміння відкрити власну поштову скриньку, вміння спілкуватися за допомогою SKYPE, активна участь в клубах за інтересами, зокрема клубі віртуальних подорожей «Інтерсвіт», збільшення відвідувань до бібліотеки та Інтернет-центру,  збільшення кількості користувачів бібліотеки.Після завершення проекту планується провести опитування користувачів.

 

5. Довгострокові, тривалі результати проекту:  

          Вік це скоріше стан душі і залежить від характеру, а прагнення до навчання і розвитку своїх здатностей залишається у людини назавжди. Літні люди мають бажання бути активними, соціально вимогливими, сприяти добробуту інших людей. Інформаційні технології повинні і можуть покращити якість життя літніх людей. Про це свідчить проведене соціологічне опитування в бібліотеці  влітку  2009 року «Ваше відношення до бібліотеки  та інформаційних технологій».З 100 опитаних користувачів бібліотеки - 20 виявили бажання навчитись працювати на комп’ютері, навчитись користуватись електронною поштою, мати можливість спілкуватись із рідними та близькими, друзями, так вони мають можливість заощаджують свій час та гроші, бути на рівних із своїми онуками, правнуками.

              У місті діють 3 районних  територіальних центра для літніх, ветеранські організації, 3 палацу культури, де літні люди відвідують аматорські гуртки, переважно хорові.  В місті існує понад 20  Інтернет - кафе, які переважно  надають  розважальні послуги, курси комп’ютерної грамотності для літніх взагалі не існують.    Бібліотека ма усі  можливості, ресурси, досвід роботи  щодо підтримки активного довголіття літніх : впровадження новітніх методик підтримки активного довголіття, навчан  літніх. Проект перспективний і  легкий  у повторенні з будь-якою групою користувачів.

 • допомога літнім людям відчути радість життя, повірити у свої сили
 • підтримка активності у літньому віці;
 • зміцнення солідарності між молоддю та літніми людьми;
 • покращення психологічного стану здоров’я

                        Довготривалі результати проекту:

  • Полегшення письмової комунікації
  • Вирішення проблем географічної мобільності;
  • Полегшення доступу до інформації
  • Підвищення якості життя

 Тривалі результати проекту: