Місця, які варто відвідати в Дніпродзержинську


Дніпродзержинськ - порівняно молоде місто, переведено у цей статус у 1917 році. Тому привабливим для туристів може бути не тільки історична частина колишнього Кам’янського, так звана «Верхня колонія», але і частина недалекого минулого, назви яких говорять самі за себе:соцмісто,БАМ,Дніпробуд.

      Усі визначні місця Дніпродзержинська знаходяться на відстані 1-2 кілометри одне від одного, тому їх без поспіху, прогулюючись, можна оглянути за день. До послуг тих, хто не любить багато ходити, - маршрутне таксі, яких в Дніпродзержинську у великій кількості. На ніч можна зупинитись у нещодавно відремонтованому готелі "Олімпія", сучасному готелі «Центр», який розташований біля центральної площі міста, лівобережному готелі «Монтана», готелі "RODINA", у затишному  готелі на 10 номерів"Реал".

   В центрі Дніпродзержинська можна смачно пообідати в одному з  кафе - "Кам”янські вечори" ,"Наутілус " «Камелія» або «Ласощі», відпочити за чашкою доброї кави в «Доме кофе».
        Прихильники театрального мистецтва зможуть скрасити свій час в музично-драматичному театрі ім. Лесі Українки, театрі –студії «Десятий квартал»,що на Лівобережжі, розважитись у нічних клубах «Торба», «Бомба», «Плазма»,«Freedom», «Зебра» або відвідати кінотеатри  ім.Т.Г.Шевченка та "Мир".
         Об’єктами туристичного огляду можуть бути : Костьол Св. Миколая(1896), собор Св. Миколая(1894), Народна аудиторія – нині Дніпродзержинський музично-драматичний театр ім. Лесі Українки, колишній інженерний клуб-нині Народний музей ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім.Ф.Е.Дзержинського, унікальні сучасні будівлі Синагоги, басейну "Мікомп" .

  Музей історіі міста .www.garnik.dp.ua;

 
               Діє з 1924 року. Це був перший музей в місті, де працювали ентузіасти музейної справи. Артефакти, що розповідають про природу та історію Кам'янського від найдавніших часів до сьогодення, нині нараховують близько 90 тисяч одиниць з них 1703 розміщено в постійно-діючій експозиції. Тут завжди проходять дуже цікаві виставки місцевих митців, різноманітні презентації, музейні свята тощо. У 2008 році році вперше в Україні презентований історико-культурологічний проект «Мамай-fest».

Пр.Леніна,3-11-10;3-02-04;3-87-30;3-06-06 museumkamyanske.at.

 

 

 

Народний музей Дніпровського металургійного комбінату .

              Тут співав сам Федір Шаляпін в 1915 році. Славетний співак погодився виступити в периферійному робітничому селищі Кам’янському, яке стало містом лише в 1917 році , напевне знаючи про чудову акустику в залі інженерного клубу, адже лаги під підлогою сцени встановлені на пляшках з-під шампанського.
Куточок в якому розмістились два лева знають лише завзяті краєзнавці. Це місце знаходиться проміж другої прохідної металургійного комбінату та музеєм історії ДМКД. Коли і хто завіз цю пару чудових левів мабуть вже не пам’ятає ніхто і чому саме вони тут знаходяться теж важко пояснити, але унікальна і неповторна родзинка нашого міста досі радує око мешканців і гостей нашого міста.

 

 

Творча майстерня інтролігації «БУРгОР І ЗАХАРЕЦЬ» видавничого дому «Андрей»

                              Видавничий дім "Андрій"дуже добре знають в Дніпродзержинську, а ще краще за його межами. В Україні є поодинокі майстри інтролігації (оформлення книги у шкіряну оправу), але їхні можливості не задовільняють сучасні потреби колекціонерів і шанувальників.
    Місія дніпродзержинських майстрів у відродженні мистецьких традицій виготовлення та оздоблення української книги, у створенні її новітніх авторських високохудожніх зразків.
      Поєднання досвіду майстрів минулого з сучасними технологіями сприяє виготовленню книги – мистецького витвору від одного неповторного примірника до невеликого накладу з автографом майстра.
      Ви маєте можливість оглянути майстерню, де майже все виробляється власноруч.

Комсомольский проспект,12/13 т.+38(0569)550180;550190;  www.oprava.dp.ua;

Майстерня скульптора Гарніка Хачатряна

 Сучасний колорит місту надають скульптурні композиції Гарніка Хачатряна-члена національної спілки художників України, Заслуженого художника України (2007), лауреата конкурсу «Людина року»(1995 р.), занесеного в «Золоту книгу України -2000»,автора монументальної скульптурної композиції «Карнаухівський плацдарм»(кована мідь),сел.Карнаухівка, скульптурної композиції «Материнство»(камінь),м.Дніпропетровськ, пам’ятника Т.Г.Шевченко (бронза),м.Дніпродзержинськ, скульптурної композиції «Жінка -мати»(бронза),м.Дніпродзержинськ, скульптурної композиції Т.Г.Шевченко (камінь),м. Канів.)
Вам завжді будуть ради в майстерні скульптора Гарніка Хачатряна

Вул.Короленківська,16 ; т. 8-067-25-00-624;
www.garnik.dp.ua; E-mail:garnik@dp.ua

Шанувальникам ЗЕЛЕНОГО ТУРИЗМУ буде привабливим відвідування цікавих природних родзинок у ближніх і дальніх околицях міста:

Блакитне озеро , яке утворилося на місці Єлізаветівського кар’єру, чиста, глибока вода: аквапарк,водні шоу , дайвінг, дельтапланеризм –дуже приємний відпочинок разом із друзями , коханою людиною і все це поблизу від Лівобережжя, що дуже зручно. За бажанням до нього можна дібратися пішки

     

  Дніпровсько-Орільський природний заповідник(18 км. від центру міста)- заповідні природні ландшафти середньої течії річки Дніпро,де можна на власні очі побачити якою була природа до втручання в неї людини.

 

        

 Мисливська база в селищі Орлик –найкраще місце для мисливців та рибалок. Готель, бар, сауна, затишок,глибока єдність з природою, чудова можливість побути на самоті

 Дніпродзержинськ знає, чим ще можна здивувати туристів. У планах дніпродзержинців – створення на примузейій території під відкритим небом «Українська садиба кінця XIX –початку XX ст.» та парку історичної скульптури. проведення фестивалів скульпторів, та відродження знакової події для міста «Кам’янський ярмарок» .