Туристичні маршрути

Екскусрії проводить -член національної Спілки журналістів України, член міського краєзнавчого товариства "Кам'янське - Дніпродзержинськ", краєзнавець АЛЕКСІЄВСЬКА ЛЮБОВ ВОЛОДИМИРІВНА

097-482-49-13; E-mail:lyubava9@rambler.ru

Маршрут 1."Портрет великого міста"

З якого б куточка міста ми не розпочали екскурсію, портрет промислового велетня з козацьким корінням вийде цікавим і неповторним. У нас є чудові оригінальні пам’ятники: монументальні, історичні, архітектурні, є Дніпро і власне море, Блакитні озера і спортивний басейн олімпійського класу, заводи і готелі, храми і вузи, а ще є чудові працелюбні талановиті люди, з яких виходять герої, політики, президенти, художники, винахідники. Ми допоможемо поглянути на своє місто з любов’ю і захопити ним гостей.

 

 

 

 

 

 

 

Маршрут 2 "Легенди старого проспекту"

   

Протягом 1-2 годин ви дізнаєтесь про 100-літню історію найдавнішого проспекту міста - Пеліна, про кожний його будинок, найцікавіших мешканців – від дворян, різночинців, робітників до президентів, почуєте чимало легенд і бувальщин, записаних від старожилів, познайомитеся з пам’ятниками архітектури, культури, історії. Як з’явився у нас бог-титан Прометей, що таке Вовче горло, чи були тут катакомби, де проходили величезні ярмарки і виступали заморські силачі… Можливе відвідання музею технічного ліцею №1 (колишньої чоловічої гімназії), міського російського музично-драматичного театру ім. Лесі Українки (колишньої народної аудиторії).

 

 

Маршрут 3 "Мандрівки старим Кам'янським"

           З-годинна екскурсія перенесе нас у типово-європейське місто кінця ХІХ ст., яке майже не змінилося з того часу. В занедбаній історичній зоні міста майже не почуєш польську, німецьку, італійську мови, не зустрінеш шляхетних дівчат у розкішних вбраннях, колишній центр цивілізації швидше схожий на околицю, проте туристи охоче відвідають інженерний клуб, у якому колись співав сам Шаляпін, побувають у розкішному Свято-Миколаївському православному соборі та порадіють відродженню його ровесника - єдиного в Східній Україні римо-католицького костелу, дізнаються про видатних земляків, які жили й працювали тут, ходили цими вулицями, як вони відпочивали, творили і як склалися їхні долі і долі залишених ними будинків.

 

 

 

Маршрут 4. "Вулиці міста"

          У кожному куточку міста є вулиці з цікавою історією, названі на честь відомих або й незнаних людей, просто з незрозумілими, дивними назвами. А може камінчик, біля якого проходиш щодня чи будинок, на який вже й не звертаєш увагу, вартий уваги світових істориків і здивував би заморських туристів? Запрошуємо школярів, учителів і батьків на екскурсію, яка може стати відкриттям для дітей і дорослих.

 

 

 

 

Маршрут 5 "Місцями бойової слави"

      За окремою програмою, яка розробляється до Дня Перемоги та роковин визволення міста від німецько-фашистських загарбників, проводяться тематичні екскурсії, присвячені подіям 1941-1945 р.р. Туристи знайомляться з подіями тих років на місцях лінії оборони, дізнаються біографії героїв, відвідують вулиці, названі їх іменами, пам’ятники – братські могили мирних жителів і полеглих солдатів, меморіали захисникам, Визволителям міста, біля Прометея і на військових цвинтарях, біля бюстів Героїв Радянського Союзу - колишніх металургів, біля пам’ятників на Карнаухівському та Аульському плацдармах. Екскурсію доповнює відвідання музеїв з даної тематики.

 

 

 

 

Маршрут 6 "Місто в роки окупації 1941-1945 рр"

 

Коротка історія з серпня 1941 по жовтень 1943 року залишила глибокий слід у житті кількох поколінь. Екскурсія розповідає про трагічні і героїчні сторінки того періоду. Як називалися вулиці, як працювало підпілля, як підтримували зв’язок з рідними і друзями, хто потрапив у евакуацію чи далеку Німеччину, як жив театр і працювали школи, церкви, підприємства, стадіони, як жили люди і як місто залишалося самим собою. Розповідь про масові розстріли, жорстокі порядки окупантів, відвідання кількох братських могил мирних жителів, нагадають нам, яким був фашизм і як важливо знати свою історію.

 

 

 

Маршрут 7 "Дніпродзержинськ промисловий"

З відвіданням дитячого екологічного центру чи музею історії ДМК, а також розарія ВАТ «ДніпроАзот».

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Маршрут 8 "Дніпродзержинськ спортивний"

 

           Екскурсія розповідає, як у робітничому місті виростають олімпійські чемпіони і світові рекордсмени з найрізноманітніших видів спорту. Туристи відвідають стадіони «Буревісник», «Металург», «Прометей», басейн олімпійського класу «МіКомп», ДЮСШ №4, дізнаються про козацькі традиції здорового тіла та довголіття, про те, якими видами спорту захоплювались у Кам’янському, про футбольний «матч смерті» в роки окупації, про сучасні досягнення наших земляків, побачать тренажерні зали. Можливе доповнення до екскурсії – плавання в басейні «МіКомп».

 

 

 

Маршрут 9."Брежнєвськими місцями: місто робітників і президентів"

         На прикладі іменитих земляків - Брежнєва, Щербицького, Назарбаєва, Аношкіна й багатьох інших туристи побачать трудовий Дніпродзержинськ у всій красі. Відомі на весь світ політики, учені, герої для дніпродзержинців були звичайними сусідами, колегами, однокашниками. Ми побачимо будинки, в яких вони жили і де працювали, згадаємо живі розповіді про відомих людей та про епоху, в якій вони жили. Екскурсію доповнить відвідання музею історії міста або одного з підприємств.

 

 

 

Маршрут 9 "Шевченкіана"

 

Відомий у всьому світі Кобзар Тарас Григорович Шевченко не просто став символом України. Він побував у нашому краї, залишив по собі добру згадку. Тому не випадково його іменем були названі кінотеатр, вулиці, театр, парк, центральна бібліотека, які ми відвідаємо під час екскурсії, дізнаємося маловідомі епізоди життя геніального поета та про об’єкти, пов’язані з його іменем. Можливий перегляд фільму «Назар Стодоля».

 

 

Маршрут 10 "Земні сілуети віри"

 

     Туристи познайомляться з культовими закладами центру міста: відвідають діючі  православний собор, римо-католицький костел, синагогу, дізнаються про особливості віросповідання різних конфесій, представлених у нашому місті, про глибоку цікаву історію храмів, які були безжалісно знищені в роки войовничого атеїзму, постраждали від стихій чи несправедливо забуті людьми. Ми дізнаємося про відомих земляків, згадаємо меценатів і творців побачених неповторних архітектурних споруд давнини і сучасності, помолимося за відродження рідного краю. 

 

Маршрут 11 "Шлях у майбутнє"

 

Навчальні заклади міста (університет, коледжі, ліцеї, училища): історія, відомі випускники; спеціалізація, умови вступу. Розроблені окремі напрями з профорієнтації (металургія, хімія, медицина, право, будівництво тощо). Для старшокласників можлива організація відвідання окремих підприємств і установ, їх музеїв.