Бібліотека-філіал №5

вул. Харківська, 67  тел. 6-21-33

площа – 86 кв.м.

штат – 2

завідуюча бібліотекою – Задорожня Юлія Вікторівна

10.00 – 17.00, вихідний день – неділя

Бібліотечний фонд – 21644

Читачі – 1204

 Історія бібліотеки:

Лівий берег Дніпродзержинська називають самим молодіжним районом міста. Будівництво цієї частини міста розпочалося наприкінці 70-х років XX cт.
У 1979 році був побудований I мікрорайон. Збудували тут і загальноосвітню школу, і дитячий садок, а музичну школу розташували у шестикімнатній квартирі на першому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку .
У вересні 1984 року приміщення музичної школи віддали дитячій бібліотеці.
На той час наша бібліотека була бібліотекою – філією № 14.
1 вересня 1984 р. в бібліотеці працювало 2 бібліотечних працівника:
Завідуючий бібліотекою - Неклеса Тамара Миколаївна , яка на протязі 15 років (до 2000р.) керувала робочим процесом та бібліотекар - Рябова Ганна Іванівна.
На січень 1985 року фонд бібліотеки складав 4845 примірників та 15 назв періодичних видань.
На початку 1985 року до бібліотеки прийшли Ситнік (Власюк)Тетяна Антонівна та Перцева Світлана Іванівна. Основним напрямком роботи філії, як і усіх дитячих закладів того часу, було формування у молодого покоління комуністичного світогляду, патріотизму та загальнолюдських якостей, таких, як доброта, вихованість, чемність, любов до близьких, милосердя…
Всього півтора роки проробила в бібліотеці Рябова Ганна Іванівна і на її місто взяли Чередніченко Надію Іванівну. Саме вона працювала з самими маленькими читачами і заснувала при бібліотеці ляльковий театр. І ляльки в нас були не тільки ті, що надягаються на руку, але й ті, котрі надягаються на пальчики (Надія Іванівна сама шила ляльок і прилучала до цього заняття дівчаток). А показувати спектаклі ляльками, зробленими своїми руками, ще приємніше. Діти любили ці приємні часи в бібліотеці. Надія Іванівна проробила в бібліотеці до 1993 року. Замість неї до роботи прийшла Сягайло Тетяна Михайлівна.
Завідуюча Неклеса Тамара Миколаївна згадує, як організовано та весело святкували вони тоді Дні народження бібліотеки, писали святкові телеграми. Актив читачів був дуже талановитий. Мама Ірини Собко (читачки бібліотеки) на одне таке свято спекла торт у вигляді великої книги. «Ще на згадку приходять Дні самоврядування, які проводила бібліотека разом з дітьми», – каже Тамара Миколаївна. Намагалася бібліотека допомогти і одній дівчинці-інваліду, котру привозили до бібліотеки на інвалідній колясці. Щоб звернути увагу на проблему дівчинки – інваліда Тамара Миколаївна запросила додому до цієї дівчинки кореспондентів з газети.
Велася кропітка робота і по формуванню фонду бібліотеки.
На січень 1995 року фонд бібліотеки вже складав 19476 примірників та 30 назв газет та журналів.

З 1991 року в бібліотеці працює молодий спеціаліст Чуйкова Лариса Іванівна. Саме її ідеєю було організувати при бібліотеці Клуб прихильників тварин «Нерозлучні друзі». Цей клуб проіснував 15 років ( з 1992 по 2007). Тоді ми були першою бібліотекою, в нашій системі, яка впроваджувала таку форму роботи з дітьми.
Засідання клубу, які проводила Лариса Іванівна сама, або за допомогою активних членів клубу, були цікавими, різноплановими та пізнавальними. За цей час в клубі було проведено близько 100 засідань. Серед них: «Наші співучі друзі», «Мешканці живих куточків», «Гадюки на всі випадки життя», «Чи кожна кішка гуляє сама по собі», «Самий вірний пес», «Маленькі пухнасті друзі», «Нерозгадані тайни пернатих», «Гризуни, яких ми любимо», «Мову рідної природи розуміти серцем вчись», «Крилаті красені довкілля заселили», «У всякої пташки свої замашки», «Собаки з нами раз і назавжди…».

1998 рік – увійшов в історію як рік перейменування філії з № 14 у філію № 5.
В бібліотеці знову працює 2 працівника - Неклеса Т.М. та Чуйкова Л.І. Але робота клубу продовжувалася.
У 2000 році з бібліотеки пішла Неклеса Тамара Миколаївна.
Завідуючою призначена Чуйкова Лариса Іванівна, а провідним бібліотекарем Какуша Ганна Борисівна.
В 2004 році клуб прихильників тварин «Нерозлучні друзі» став переможцем міського конкурсу в номінації «Самий цікавий читацький клуб» і нагороджений підпискою на журнал «В мире животных», який бібліотека отримувала протягом 3-х років.
На січень 2005р. фонд бібліотеки становив вже 23849 примірників та 15 назв періодичних видань.

Б І Б Л І О Т Е К А   С Ь О Г О Д Н І
Минає час, змінюються вимоги щодо формування особистості маленької людини, розкриття її талантів. Бібліотека шукає нові форми роботи з дітьми.
Це різноманітні ігри, конкурси, костюмовані вистави…
2007 рік - бібліотека бере участь у конкурсі «Найкращий читач 2007 року». Учасником 2-го та 3-го турів став читач бібліотеки Карпенко Юрій.
Чуйкова Кристина брала участь у заході, який проводила обласна бібліотека для дітей «Віват,читач 2007!».
2008 рік – 23 квітня відбулося Свято книги просто неба «Разом весело читати». Відкрили свято наші читачі Карпенко Ю. та Чуйкова К. За сценарієм вони були літературними героями – Томом Сойером та Пеппі Довгопанчохою. А на Святі міста, який проходив у парку культури та відпочинку, ті ж читачі грали ролі Гаррі Поттера та Баби Яги. Ось такі таланти виховує наша бібліотека!
Серпень 2008 – на посаду завідуючого призначається Задорожня Юлія Вікторівна, провідним бібліотекарем працює Какуша Ганна Борисівна.
Наприкінці 2008 року бібліотека була закрита на капітальний ремонт. Всього два місяці ми не обслуговували читачів, але робота в бібліотеці просто «кипіла».
Фонд бібліотеки на січень 2009 р. становив 21224 примірників та 3 назви періодичних видань.
Керуючись вимогами часу, ми узяли курс на притягнення до бібліотеки юнацтва та дорослого читача.
За рік ми поповнили наш фонд на 616 примірників. З яких 365 – отримали в дар від читачів (акція «Подаруй бібліотеці книгу») та 140 видань для дорослого читача нам передала бібліотека - філіал № 7.
В оновлену дитячу бібліотеку стали приходити все більше дорослих. Це мами та бабусі нашої малечі. Їм треба була література по вихованню, про те, як привчити дітей до читання. Проблема читання та виховання в родині стає дуже актуальною. Виникає нова ідея – створити при бібліотеці Клуб сімейного читання «Джерело», який очолює Задорожня Ю.В. Цікаві зустрічі проводимо тепер разом: діти, бібліотекарі, батьки.
З 2009 року бібліотека працює за профілем родинного читання, посилює свою роботу з дітьми з малозабезпечених родин, дітьми – сиротами, які тимчасово перебувають на профілактичному лікуванні у ДДПС (дитячий протитуберкульозний санаторій), матерями – одиначками.
У лютому 2009 р. пройшло перше засідання родинного клубу «Джерело». На засідання «Юні таланти нашого міста» у якості гостей були запрошені члени іншого молодіжного літературно – мистецького клубу «Віварт». В роботу клубу ми намагаємося внести креативні ідеї. Тому засідання у нас відбуваються не лише в приміщенні нашої бібліотеки, а й на свіжому повітрі. Це сумісні прогулянки до лісу влітку, екскурсії до центральних бібліотек, відвідування міської ялинки , сумісні свята читання, подорожі до кімнати дитинства наших батьків… Організовуємо ми і зустрічі з «яскравими» мешканцями нашого міста: поетесою Анною Купрій, фотографом Іриною Лук’янішиною, дитячим поетом Олегом Майбородою…
2010 рік - філіал відвідують, згідно єдиній регістраційній картотеці , 1000 постійних читачів.
Досягнення 2011 року
• перемога нашої читачки Бараннік Марії на конкурсі «Найкращий читач України – 2011» , де вона одержала I місце у Дніпродзержинську та приймала участь в обласних змаганнях ;
• перемога у гранті програми «Бібліоміст» та встановлення комп’ютерної техніки у приміщенні читального залу.
8 вересня 2011 р. відбулося урочисте відкриття Інтернет - куточку.
Діти та їх батьки тепер мають два комп’ютери, принтер, сканер, безкоштовний Інтернет, змогу спілкуватися по скапу, Wi-Fi доступ.
Влітку ми тісно співпрацюємо з пришкільними таборами.
1 червня 2012 року розпочав свою роботу відеосалон «Країна Мультляндія». Кожного четверга та п’ятницю о 15 00 всі бажаючі діти можуть прийти до нас в бібліотеку на перегляд мультиплікаційних фільмів.
Крім того, діти з малозабезпечених родин та мами – одиначки з січня 2012 року відвідують при бібліотеці міні – тренінги з комп’ютерної грамотності. Цю нелегку справу узяла на себе провідний бібліотекар Какуша Г.Б.
Бібліотека працює у тісному співтоваристві з Центральною дитячою бібліотекою, Центральною бібліотекою для дорослих, бібліотеками – філіалами нашого міста.
Ми прагнемо, щоб наші користувачі сприймали бібліотеку як сучасний заклад культури, необхідний окремим особам та цілим громадам.