Колишевський Євген Сергійович

Євген Колішевський народився у шахтарському селищі Зимогір’я Луганської області.
В 1974 році переїхав до міста Дніпродзержинськ. Рідний батько Євгена був моряком та постійно був у довгострокових плаваннях. Через три роки після народження Євгена сім’я несподівано розпалася. Свого рідного батька Євген майже не знає, але добре пам’ятає чоловіка, який його усиновив та надав своє прізвище. Новий батько був військовослужбовцем, тому сім’я постійно змінювала своє місце проживання. Євген вважає себе дніпродзержинцем, тому що саме в цьому місті він пішов до першого класу та отримав атестат середньої освіти. З 1986 по 1991 р. Євген навчався у Санкт-Петербурзі у вищому військово-політичному училищі ім. Ю.В.Андропова. Має вищу освіту, військово-політичну спеціальність та кваліфікацію викладача історії та суспільствознавства. В період навчання у Санкт-Петербурзі приймав участь у заходах, спрямованих на захист громадянських прав військовослужбовців, був членом державного товариства «Знание» та вегетаріанського клубу «Клуб прихильників Поля Брегга», активно співпрацював з місцевими ЗМІ, поширював інформацію про заходи рок-культурного руху.

З 1992 по 1995 рік багато мандрує та працює у закордонних європейських державах: Польщі, Угорщині, Чехії, Австрії, Германії. Знайомиться та вивчає сучасну субкультуру західних країн.

У 1994 році випадково знайомиться з діяльністю в Україні міжнародної організації Грінпіс (GREENPEACE) та одразу становиться активістом природоохоронного руху.
В 1995 році створює в Дніпродзержинську місцеву групу підтримки організації «Грінпіс Україна» та отримує повноваження локального координатора. З 1995 по 1998 роки місцева група під керівництвом Євгена Колішевського активно приймає участь у кампаніях та акціях організації «Грінпіс Україна», розповсюджує екологічну інформації серед ЗМІ, будує робочі стосунки з місцевою владою. Завдяки ентузіазму місцевих активістів у Дніпродзержинську кожного року проводяться інформаційно-просвітницькі акції, в ході яких демонструються фотовиставки та слайдові фільми, проводяться в учбових закладах міста лекції, розповсюджується тематична література.

У 1999 році, після припинення діяльності організації «Грінпіс Україна» та повного закриття українського офісу міжнародної організації Грінпіс, разом з однодумцями Євген створює у Дніпродзержинську громадську екологічну організацію “Голос Природи”. З перших днів існування організації «Голос Природи» Євген Колішевський виконує функції виконавчого директора. Кожного року члени організації відкритим демократичним шляхом обирають Євгена Колішевського в якості відповідального за координацію діяльності «Голос Природи» на місцевому, регіональному та національному рівнях.

З 1999 року Евген Колішевський персонально координує або приймає участь в якості співкоординатора у природоохоронних заходах місцевого, регіонального та національного значення. Серед загального списку заходів найяскравішими та найважливішими можна виділити наступні:
2009
Загальнонаціональний інформаційний тур «Клімат змінюється! Час діяти разом!»/ Ужгород, Рівне, Дніпропетровськ, Одеса. Київ. Партнери туру: міжнародна організація «Всесвітній Фонд Природи» (WWF), «НЕЦУ», «Екосфера», «Екоклуб», «Зеленій Світ».
Участь у міжнародних переговорах ООН з питань зміни клімату в якості незалежного громадського спостерігача/м. Копенгаген, Данія.
Ювілейний музичний фестиваль «10 років природоохоронних дій»/ м. Дніпродзержинськ.
2008
Акція «Уряд! Зробіть Дніпродзержинськ радиаційно безпечним!»/ Дніпродзержинськ.
Загальнонаціональний тренінг для громадських організацій «Підвищення ефективності кліматоохоронної діяльності громадськими екологічними організаціями»/ Київ.
2007
Акції «Зробимо Блакитне озеро чистим!»/ Дніпродзержинськ.
Загальнонаціональний інформаційний тур «Клімат змінюється! Час діяти»/ Київ, Дніпродзержинськ, Дніпропетровськ, Нікополь, Марганець, Хмельницький, Камінець-Подільський, Тернопіль, Львів. Рівне.
2006
Загальнонаціональна акція «ООН, МАГАТЕ – ганьба! Ні новим ядерним реакторам в Україні!»/ Київ.
Акція «SOS! Чиновники не діють - озеро гине!»/ Дніпропетровськ.
2005
Кампанія “Ні виробництву монометиланіліну в Дніпродзержинську”/ Дніпродзержинськ.
Загальнонаціональний інформаційний тур по 5 містах України “Енергозбереження – це необхідність ”/ Київ, Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Нікополь, Запоріжжя, Кривий Ріг.
Загальнонаціональна акція «Ні новим ядерним реакторам! Так - енергозбереженню!»/ Київ.
Незалежна експертна оцінка загальнодержавного дослідження впливу на навколишнє середовище стічних вод харчових підприємств/ Київ.
2004
Проект «Енергозбереження у водопровідно-каналізаційному господарстві Дніпропетровської області ”/ Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ.
2003
Ініціювання та проведення робочих зустрічей в Дніпродзержинську з питань розробки місцевих планів кліматоохоронних дій з участю представників влади, бізнесу, промисловості, громадських організацій та ЗМІ/ Дніпродзержинськ.
Проведення Національної конференції з питань зміни клімату спільно з РГ НУО ПЗК*, Міністерством екології та природних ресурсів та Ініціативою з питань зміни клімату (CCI)/ Київ;
* РГ НУО ПЗК – мережа українських екологічних організацій України з питань зміни клімату – www.climategroup.org.ua
2002
Інформаційний тур по 8 містах України “Клімат майбутнього без загрози для життя”/ Київ, Черкаси, Донецьк, Артемівськ, Єнакієве, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Рівне, Хмельницький.
2000-2001
Проект “Інформаційна кампанія з проблеми утримання та утилізації побутових відходів в Дніпродзержинську”/ Дніпродзержинськ.
Музична акція «Майбутнє без сміття» за участю місцевих рок-груп «СТУПЕНИ» та «КАЧЕЛИ»/ Дніпродзержинськ.
Проведення демонстраційного семінару з утеплення вікон на прикладі дитячого садка №36 в Дніпродзержинську/ Дніпродзержинськ.
Інформаційна акція спільно з Робочою групою НУО України з питань зміни клімату “Ні глобальним змінам клімату!”/ Київ.

Євген Колішевський є ініціатором та автором брошур і буклетів з екологічної тематики:
• «Сокращать, повторно использовать, перерабатывать»;
• «Экономьте воду и энергию»;
• «Дадим Елизаветовскому озеру шанс выжить!»;
• «Клімат майбутнього без загрози для життя!»;
• «Зберігайте енергію! Впроваджуйте альтернативну енергетику! Ні новим ядерним реакторам!»;
• «Клімат змінюється! Час діяти!»;
• «Нам нужен тёплый дом».

Євген Колішевський, поступово розвиваючи діяльність «Голос Природи», будує робочі стосунки з іншими громадськими об’єднаннями національного та міжнародного рівня. Серед партнерів «Голос Природи» є такі відомі організації як «Всесвітний фонд дикої природи» (WWF), «Національний екологічний центр України (НЕЦУ) та інші.

У 2005 році Євгена Колішевського обирають членом Ради Робочої групи з питань зміни клімату (РГ НУО ПЗК – мережа українських екологічних організацій України, які займаються проблемою зміни клімату – www.climategroup.org.ua).

У 2006 році Євген Колішевський входить до складу Громадської Ради при Державному комітету ядерного регулювання України.

З 2010 року член спеціальної робочої групи при місцевих органах виконавчої влади міста Дніпродзержинськ, створеної з метою удосконалення та аналізу виконання державних програм по виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи.

За свою активну громадську діяльність та особливу участь у природоохороної діяльності Євген Колішевський має державні дипломи, подяки та інші нагороди, а саме:
- Подяка комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильскої катасрофи/2009;
- Диплом переможця державного регіонального конкурсу «Світоч Придніпров’я - 2009» у номінації «Кращий громадський діяч Придніпров’я»;
- Подяка Дніпродзержинського міського голови/2009;
- Адресна книга міського голови/2009;

Основним мотивом громадської екологічної діяльності Євгена Колішевського є особисте сприяння створенню громадського суспільства, в якому люди розуміють необхідність дотримання принципів сталого розвітку та мають можливість ефективно відстоювати свої права на життя в екологічно безпечному світі.

Крім громадської екологічної діяльності, Євген Колішевський дуже активно популяризує в Дніпродзержинську спорт та здоровий образ життя. Ще в 1991 році Євген починає вивчати японське єдиноборство – кіокушин карате. За два роки навчання Євген отримує необхідний кваліфікаційний рівень та починає працювати в якості інструктора в військово-патріотичному клубі «ДЕСАНТНИК» при профкомі виробничого об‘єднання «ПХЗ» в м. Дніпродзержинськ. Карате стає невід’ємною частиною життя Євгена. Наявність якісної педагогічної освіти допомагає Євгену стати кваліфікаційним тренером, що вміє працювати з учнями різних вікових категорій, особливо з дітьми, починаючи з 4 років. Учні Євгена неодноразово становляться переможцями та призерами турнірів місцевого, регіонального, національного та міжнародного рівнів.

В 2004 році Євген успішно здає кваліфікаційній іспит та отримує свій перший чорний пояс (І ДАН).
В 2007 році Євген отримує знак почесного тренера Національної федерації кіокушин-кан карате шогакукай України.
В 2009 році Євгена включають до складу національної судейської колегії.
В 2011 році, в Києві, в ході проведення національної зимової школи по кіокушин карате Євген здає кваліфікаційний іспит на ІІ ДАН та отримує другий персональний чорний пояс.

Враховуючи великий досвід організаційної роботи в 2007 році, спортивний колектив обирає Євгена Колішевського Президентом громадської організації «Дніпродзержинська федерація кіокушин-кан карате». Під керівництвом Євгена Колішевського дніпродзержинська федерація починає діяти системно та сплановано. Заходи дніпродзержинської федерації узгоджуються та підтримуються органами виконавчої влади міста. Кожного року, починаючи з 2007-го, в Дніпродзержинську проводяться турніри «ПЕРШЕ ТАТАМІ» та «ВОЛЯ ДО ПЕРЕМОГИ». Кожен турнір має своє особисте значення. Турнір «ПЕРШЕ ТАТАМІ» проводиться спеціально для учнів, які не мають досвіду участі у змаганнях - це дає можливість новеньким проявити себе на бойовому килимі. Турнір «ВОЛЯ ДО ПЕРЕМОГИ» проводиться у форматі відкритої першості Дніпродзержинська, що дає можливість залучити до участі у змаганнях найсильніших бійців Дніпропетровської області та обмінятися спортивним досвідом з іншими федераціями і клубами.

Крім великого досвіду ведення громадської діяльності, Євген Колішевський має практику роботи в комерційних структурах. З 1998 по 2002 рік Євген успішно працює на контрактній основі у приватній фірмі «БОМОНД» в якості начальника відділу безпеки.

Євген на протязі свого життя постійно цікавиться витоками рок-культури та інших субкультурних напрямків. В Дніпродзержинську Євген є одним з ініціаторів неформального андеграундного фестивалю «МАЁВКА», який самовільно проводиться з 1992 року по теперішній час кожного року на «Блакитному озері» біля села Єлизаветівка. Також Євген приймає активну участь у діяльності місцевого арт-клубу «ТОРБА» та організації традиційного фестивалю «МІСТО РОК-Н-РОЛЛУ».

Особистими захопленнями Євгена є: гірський та водний туризм, мандрівка, рибальство, східні єдиноборства, журналістика, література, музика, кіно.

Улюблені письменники: М.Булгаков, Г.Гессе, Д.Оруелл, Р.Бах.

Улюблені музичні групи: Bob Dilan, Beatles, Pink Floid, DOORS, Tom Waits, AC/DC, Motorhead, Metallica, Megadeath, U-2.

Улюблені кінорежисери: Л. Гайдай, Е. Рязанов, М. Захаров, К. Тарантіно, Т. Кітано, Д. Джармуш, Ф. Коппола.