Карась Олександр Олександрович

Олександр Олександрович Карась, один з найвідоміших і успішних підприємців Дніпродзержинська пострадянського періоду. Він був творцем і першим головою Партії Промисловців і Підприємців України у Дніпродзержинську, власником і співвласником низки комерційних структур. Але головною справою всього його був регіональний транспортно-організаційний комерційний центр «Континент», утворений в 1991 році.

Діяльність «Континенту» полягала в ресурсному забезпеченні, прямому і довгостроковому інвестуванні виробничих програм, організації та фінансуванні перевезень промислової продукції всіма видами транспорту, зовнішньоторговельної діяльності, інвестування сільськогосподарських програм, участь у вирішенні соціальних проектів міста та області.

Річний товарообіг підприємства у 1999 році склав 103 900 000 гривень. З початку 1999 року «Континентом» виплачено податків на загальну суму 15,5 мільйонів гривень. На 1999 рік підприємство знаходилося в договірних відносинах з 146 суб'єктами господарської діяльності в Дніпропетровській області. Наприклад, металургійний комбінат ім. Дзержинського був кредитований коксом доменним за станом на 01.12.1999 року на суму 12 мільйонів гривень. ВАТ «Баглейкокс» відвантажило на адресу РТО КЦ "Континент» 100 тисяч тонн коксу на загальну вартість 22 мільйонів гривень. За переділ вугільного концентрату «Континент» оплатив «Баглейкокс» 1.8 мільйонів гривень. В кінці 1999 року РТЦ «Континент» придбав річковий вантажний порт Дніпродзержинська, пофарбував за європейським зразком вантажні крани і реанімував роботу агонізуючого підприємства.

Олександром Олександровичем Карасем, керівником і власником регіонального транспортно-організаційного комерційного центру «Континент», проводилася величезна благодійна діяльність. На кошти транспортно-фрахтового центру діяв дитячий футбольний клуб «Континент». Виділялися великі суми на будівництво та функціонування будинку молитви християн-баптистів по вулиці Чапаєва. «Континент» відпустив безоплатно 30 кубометрів обрізної дошки (піввагона), а також значні кошти на відновлення костелу Святого Миколая.

Сума благодійної допомоги, наданої РТО КЦ "Континент ЛТД» організаціям і приватним особам в 1999 році склала 89 тисяч 474 гривні 67 копійок. Серед найбільш значущих позицій: 18 тисяч гривень в школу-інтернат № 2 на оздоровлення дітей-сиріт, 10 тисяч гривень благодійний внесок міському ліцею № 1, 10 тисяч гривень благодійний внесок міському ліцею № 2, 10 тисяч гривень обласному фонду по боротьбі з організованою злочинністю . Тільки лише за перше півріччя 2000 року благодійна та спонсорська допомога «Континенту» склала 122 тисячі 725 гривень 80 копійок, з яких 100 тисяч (!) Пішло на безоплатну фінансову допомогу Управлінню капітального будівництва. Продовольчі пайки пенсіонерам і незаможним лунали прямо біля офісу «Континент» на площі 250-річчя міста. Благородним і надзвичайно патріотичним вчинком Олександра Карася стало безоплатне виділення 100 тисяч гривень на часткове погашення боргу із зарплати робочим вагонобудівного заводу. У відчаї люди вийшли на площу Леніна і на знак протесту, розбивши там наметове містечко, влаштували голодування.

Логічним наслідком багатогранної роботи «Континент ЛТД» стало визнання його заслуг на місцевому, регіональному та республіканському рівнях. 22 червня 2000 Міський голова Дніпродзержинська В. Швець удостоїв транспортно-фрахтовий центр дипломом, яким «Континент» був визнаний кращим підприємством міста в галузі підприємництва та малого бізнесу. У тому ж двохтисячному році Олександр Олександрович Карась «за заслуги у відродженні економіки України та вагомий внесок у формуванні гідного міжнародного іміджу нашої Держави» отримав диплом номінанта видання «Золота книга ділової еліти України». Диплом підписаний президентом Республіки Л. Кучмою. 14 травня 2001 рішенням Президії Міжнародної Кадрової Академії «пан Карась Олександр Олександрович за великий особистий внесок у розвиток транспортного забезпечення Дніпропетровського регіону, розвиток міжнародних зв'язків, а також здійснення перспективних інвестиційних проектів нагороджений золотою медаллю« За ефективне управління ».