04-07-2014
На початку заходу дітей чекала цікава розповідь ведучих - Євгенії Яворської та Володимира Бойко про походження свята, його зв'язок з культом Природи, любов'ю до рідного краю, що так чудово розквітає улітку. Перед дітьми на столах були розкладені різноманітні квіти, рослини, що збирали у різних куточках поза містом та у його кордонах, тож пахощі степу, наче перенеслися з берегів блакитного Дніпра до бібліотеки, і співали разом із гуртом "Калина" народних пісень, плетучи оберіги, немов на березі річки. А уночі сплетені з такою душею, з таким ентузіазмом вінки можна пустити по воді - хай освітлюють, мов зорі у височині, свічками синю стрічку ріки, та пливуть у пошуках щастя, у пошуках долі за небокрай.
Створенню відповідного настрою сприяла і презентація живописних робіт місцевої художниці - Марії Слободяник, яка зазначила, що свято Івана Купала - одне з її найулюбленіших, повне якоїсь загадкової, магічної, містичної сили. Вона намалювала і самого Купалу у місячному сяйві: дитною з букетом польових квітів, блідим молодиком у білих одежах та мудрим старцем з поглядом відуна-мальфара. Дві інші роботи показують як розквітає поступово папороть опівночі. А віночок на дівчині, яка зображена на іншому полотні художниці школярі навіть намагались відтворити самостійно, адже там зображені все ті ж квіти, якими багата наша щедра земля.
Завдяки сучасним засобам зв'язку, таким, як Скайп, стало можливо провести майстер-клас за участі заслуженого майстра народних мистецтв - Наталі Рибак з Петриківки. Майстриня дуже хвалила квітучі посохи учнів, які вони створили під її керівництвом та за допомогою працівників бібліотеки.
Але що може бути краще за живе спілкування безпосередньо з вчителем, тож на дітей чекав ще майстер-клас від флориста Ольги Громової, яка навчила їх плести гарні вінки у подарунок рідним. близьким людям та просто для окраси власної оселі.
І діти і дорослі були дуже задоволені таким дозвіллям, купальськи свята насправді подарували багато позитивних емоцій, енергію, наснагу для творчості.