Бібліотека-філіал №8
вул. Стовби, 1 тел. 7-05-34
площа – 123 кв.м
штат – 2
завідуюча бібліотекою – Гончар Тетяна Миколаївна
10.00 – 17.00, вихідний день – субота
Бібліотечний фонд – 15076
Читачі – 1426
Історія бібліотеки.
Дитяча бібліотека-філіал №8 відкрила свої двері для маленьких читачів в 1951 році і мала назву «Дніпродзержинська 2-га міська дитяча бібліотека». Першою завідуючою бібліотеки була Поліна Іванівна Целік, яка зуміла переконати керівництво міста в необхідності відкриття дитячої бібліотеки в містечку хіміків – Соцмісті. Разом з Поліною Іванівною працювали бібліотекарі Людмила Фомінічна Перемітько, Зоя Миколаївна Кучук, Майя Володимирівна Сурова, технічний працівник Галина Андрійовна Яковенко.
З уходом на пенсію П.І. Целік в 1981 році бібліотеку очолює Марина Васильївна Новопашина, яка почала працювати в бібліотеці з 1978 року.
В цей час в бібліотеці виникає клуб за інтересами «Про людей хороших». Головний напрямок його роботи – розкриття літератури про професії, які потрібні нашому місту, зустрічі членів клубу з представниками цих професій, майстрами своєї справи. За час існування клубу були проведені зустрічі з ветеранами «Азоту», працівниками хлібозаводу №3, інспектором у справах неповнолітніх, художником–оформлювачем, працівниками залізничного транспорту.
Разом із завідуючою засідання клубу готувала старший бібліотекар Тетяна Миколаївна Целік, студентка заочного відділення Харківського державного інституту культури. В 1983 році Т.М. Целік перемагає в конкурсі «Кращий за професією», який проходив в міській ценралізованій бібліотечній системі.
В 1996 році М.В. Новопашина виходить на пенсію і завідуючою бібліотеки стає Т.М. Целік – далі Т.М. Гончар.
В 1996 році уся робота бібліотеки-філіалу проводилась у межах програми «Діти України».Співробітниками бібліотеки було проведено багато цікавих заходів, метою котрих було звернути увагу читачів до літератури по національному відродженню України, історії українського народу. До числа таких заходів можна віднести літературний ранок «До Лесиного віночка», поетичну годину «Золотокоса чарівниця», літературну вікторину по творчості Остапа Вишні «Вишневі усмішки».
Майже весь 1997 рік бібліотека з економічних причин працювала 2 дні на тижні, а в серпні і вересні була зовсім зачинена. Тому багато з того що планувалось зробити не було виконано. В лютому дуже цікаво пройшла поетична година «Краю мій барвінковий» (до 75-р.від дня народження місцевого поета Федора Ісаєва).Діти підготували альбом про життя і творчість поета. Крім творів Ф.Ісаєва діти читали свої вірші, коментували свої малюнки. Влітку, за хорошою, доброю традицією бібліотека працювала з дитячим табором. Осінні канікули працівники бібліотеки відкрили прем’єрою виставки дитячої газети «Жили-были» і журналу «Тропинка».
В 1998 році в бібліотеці введені платні послуги для читачів. За зароблені кошти придбано 57 примірників книг, зроблена підписка на дитячі газети і журнал «Клас». У вересні за допомогою Баглійського райвиконкому було зроблено косметичний ремонт приміщення абонементу і книгосховища.
Одним із основних завдань, над яким бібліотека працювала в 1999 році – сприяти перетворенню бібліотеки в центр спілкування і культосвітнього дозвілля юнацтва та дітей, створювати умови для розвитку здібностей, нахилів і талантів. В цей рік відновлює свою роботу літературний гурток «Веселка», девізом якого є вислів «Даруй людям доброту». Гурток почав працювати в 1990 році і мав назву «Ляльковий театр читача». Для дітей з притулку маленькі артисти підготували свято «Що готує новий рік», літературний ранок «По лукомор’ю», присвячений ювілею О.С. Пушкіна.
Влітку за допомогою Баглійського райвиконкому було відремонтовано приміщення читального залу, малого книгосховища, туалету.
В 2000 році була надана перевага краєзнавчій роботі. До 250-річчя міста Дніпродзержинська проведені гра-подорож «Барвінковими стежками», перегляд літератури «Сторінки історії рідного міста». Працівники бібліотеки підтримали акцію до 55-річчя перемоги «Завдячує юнь переможному дневі – уклін ветеранам і квіти травневі». Був проведен літературний ранок «Ордени та медалі в ваших сім’ях», перегляд «Вас пам’ятає врятований світ».
В 2001 році в зв’язку з 10-річчям незалежності України бібліотека прийняла участь в акції «В щасливе майбуття моєї України юнь світло незалежності несе» була проведена прем’єра книги «Ми – українці», подорож –вікторина «Міста України», цикл бесід з національної символіки. Продовжили роботу з дитячим притулком: разом з гуртківцями «Веселки» для молодших дітлахів підготували лялькову виставу «Як Незнайко писав вірші», «Незнайко в бібліотеці».
В 2002 році було проведено багато цікавих заходів з історії українського народу, його духовної культури. Це літературний ранок «Знову відкриваючи Кобзаря», літературна година «Величальна пісня матері», вікторина «Іще живий козацький дух». Під час весняних канікул традиційно пройшов тиждень дитячої книги. Усім запам’яталось літературне сімейне свято для батьків з дітьми «Родина для домовика Кузі», конкурс на кращу м’яку іграшку «Чарівне своїми руками».
В зв’язку з 60-тою річницею визволення міста Дніпродзержинська від німецько-фашистських загарбників в 2003 року була проведена поетична година «В ім’я Перемоги». А до ювілею дитячої української письменниці Наталі Забіли бібліотекарі разом з гуртківцями «Веселки» підготували театралізоване літературне свято «Улюблена письменниця». В програмі заходу була цікава розповідь про життя і творчість Н. Забіли, виставка читацьких малюнків. Юні актори показали лялькову виставу по книзі письменниці «Троянові діти». Цікаво пройшов тиждень дитячої книги. Для учнів 2-3 класів була проведена літературна гра «Веселий Міхалков», для дітей з притулку літературна розвага «Як Барвінок книжку рятував». Доброю традицією стало проведення тижня разом з батьками наших маленьких читачів. Звіт про роботу бібліотеки, цікава вікторина, веселі ігри, лялькова вистава – ось така програма літературно-музичного свята «Чудо-квітка», яке усім запам’яталось надовго. В 2003 році бібліотека почала працювати разом з міським центром соціальних служб для молоді. В жовтні в бібліотеці проведена з учнями 7-8 класів роз’яснювальна бесіда за участю нарколога «В майбутнє без наркотиків».
2004 рік відзначився циклом заходів до 190 річчя з дня народження Т.Г.Шевченка. Надовго запам’яталось яскраве літературне свято «Тарас Шевченко – великий Кобзар, поет, художник України». В програмі свята була цікава розповідь про життя і творчість поета, виставка читацьких малюнків. Діти читали вірші, співали пісні, підготували невеличку виставу «Мені тринадцятий минало». Під час весняних канікул був проведен день бібліографії «Світ відкриває тайни, або слідство веде бібліограф». Влітку бібліотека працювала з дитячим табором СЗШ №19 – була проведена літературна гра «Смагардове місто» по казці О.Волкова «Чарівник Смагардового міста», бібліографічний огляд «Заглянь у природу». Для дітей з притулку була організована гра-подорож по бібліотеці «Острів скарбів». В подарунок дітям було передано 370 примірників книг.
З перших днів роботи в 2005 році бібліотека розпочала акцію «Допоможи бібліотеці». Річ у тому, що у місцевому бюджеті не знайшлось коштів для ремонту вхідної групи бібліотеки і аварійної стелі в читальному залі. Постала загроза закриття бібліотеки. Приємно відмітити, що всі наші читачі і їх батьки відгукнулись на прохання і допомогли коштами, будівельними матеріалами. Завдяки чому було відремонтовано вхід до бібліотеки, зроблено косметичний ремонт на абонементі і в читальному залі. Так ми – працівники бібліотеки і наші читачі відстояли бібліотеку і отримали дозвіл на подальшу роботу.
2005 рік було заявлено ЮНЕСКО роком Х.К.Андерсена у зв’язку з 200-річчям цього видатного письменника. Для маленьких читачів заздалегідь була оформлена книжкова виставка «Країна казок». Надовго запам’яталось літературне свято «Казки Оле-Лукоє». Бібліотекар СЗШ №20 В.А. Кравець розповіла про життя славетного казкаря, розіграла серед читачів цікаву вікторину по творчості письменника. Гуртківці «Веселки» показали маленьким читачам яскраву лялькову виставу «Сила в її серці» ( по казці «Снігова королева»).
2006 рік відзначився шануванням пам’яті великого українського письменника І.Я.Франка. До 150 річчя письменника наша бібліотека разом з зі шкільною бібліотекою СЗШ №20 підготували літературне свято «Вічно будь славен, наш Каменяр». Програма заходу вмістила в себе цікаву розповідь про життя і творчість письменника,літературно-музичну композицію, огляд книжкової виставки «Слово про Франка». Гуртківці «Веселки» показали маленьким читачам лялькову виставу по казці І.Я. Франка «Коли ще звіри говорили». Для дітей з притулку гуртківці –учні 5-х класів В.Вакуленко, Т.Дуброва, В. Ахмедова - підготували літературну розвагу «Мова і Дороговказ», розповідали про бібліотеку і книги, які самі прочитали.
В другому кварталі 2006 року бібліотека отримала велику партію нових книг і провела день інформації «Нові книги –нові друзі».
В травні була проведена презентація бібліотеки «Відкриваємо двері всім бажаючим». Присутні колеги – бібліотекарі почули звіт про роботу нашого філіалу у 2005 році, обмін досвідом роботи з дитячою комерційною літературою. Було підготовлено широкий огляд нової художньої літератури різних жанрів, перегляд пізнавальної літератури.
2007 рік був роком активної роботи по залученню дітей Баглійського району до бібліотеки, надання їм своєчасної і якісної інформації. Бібліотекарі намагалися сформувати у дітей ставлення до бібліотеки як до осередку, де можна не тільки поповнити знання, але й поспілкуватися з однодумцями та опонентами. Так дуже цікаво пройшла бібліотечно-бібліографічна гра «Пригоди словничка», присвячена до Міжнародного дня рідної мови. Учні
6-Б класу СЗШ №20 змагалися в умінні користуватися мовними словниками.
2007 рік було заявлено ЮНЕСКО роком Астрід Ліндгрен у зв’язку з 100 річчям від дня народження письменниці. Для маленьких читачів заздалегідь була оформлена книжна виставка «Не хочу писати для дорослих!», підготовлене веселе літературне свято «У гостину до справжньої чарівниці».
Бібліотека прийняла участь в Всеукраїнському фестивалі дитячого читання «Книгоманія».
В 2008 році бібліотека намагалась якнайбільш направити свою роботу на розвиток бібліотечно-бібліографічних навичок у дітей, виховати інтерес до книги як засобу успішного засвоєння шкільних наук. Бажання працювати з довідковими виданнями. З цією метою була розроблена «Програма навчання бібліотечно-бібліографічної та інформаційної культури учнів 1-4 класів на2008-2009 навчальний рік». За рік було проведено 3 екскурсії і 12 бібліотечних годин. Для учнів 1-х класів ітогом занять став літературний ранок «Посвята в читачі». В святково убраному залі нових читачів вітали казкові герої Оле-Лукойє і Буратіно, а Королева Книга і Факір розповідали про чарівний світ книг. Для старших школярів провели інформаційну годину «Камьянське – Дніпродзержинськ», огляди літератури «Про все на світі і про тебе», «Знати, щоб жити», «Людина світу син Дніпра» (до 90-річчя від дня народження Олеся Гончара).
2008 рік було заявлено ООН Міжнародним роком Планета Земля і роком Жаби. Ми приєднались до прихильників захисту навколишнього середовища і провели цикл заходів: екологічну гру «Земля у нас тільки одна», урок доброти «Світ навколо нас». Дітям дуже сподобалась виставка-запитання «Чому і від кого треба захищати природу?».
Бібліотека прийняла участь в конкурсі «Найкращий читач України-2008».
Дуже цікаво в січні 2009 року пройшов захід до 900-річчя від дня народження київського князя Ярослава Мудрого. Заздалегідь була оформлена виставка-портрет «Його прозвали Мудрим», і діти мали можливість підготуватись до вікторини про цього справді видатного державного діяча давньої Русі.
Нажаль із-за епідемій грипу в 2009 році не вдалось провести декілька запланованих заходів (карантин був в лютому-березні і листопаді-грудні).
1 червня в Міжнародний день захисту дітей бібліотека провела годину спілкування «Що треба знати про право і закон». Діти дізнались про організації, що захищають їхні права, обговорювали ситуації, коли були порушенні права дитини – право на життя та розвиток, освіту, медичну допомогу, повноцінне харчування, отримання інформації та ін.
З метою ознайомлення дітей з трагічною сторінкою історії українського народу 1932-1933 рр. в День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в бібліотеці пройшов урок пам’яті.
Розвитку бібліотечно-бібліографічних навичок у дітей допомогла цільова програма «Подорож до Книгограду», термін дії якої був – вересень 2009р./травень 2010р. За цей період було проведено 2 екскурсії і 11 бібліотечних годин.
Бібліотека-філіал №8 для дітей сьогодні є культурно-інформаційним та дозвільним центром, місцем, куди може прийти будь-яка дитина незалежно від її мате¬ріальних можливостей та соціального стану, де бу-дуть задоволені її потреби у духовному та інтелекту¬альному розвитку, самопізнанні, самоосвіті, і де вона зможе змістовно провести дозвілля, знайти друзів, заняття за інтересом. Тому одним із наших головних завдань залишається створення найбільш оптималь¬них, сприятливих умов для розвитку підлітків як чи¬тачів, їхньої адаптації у соціально-культурному сере¬довищі за допомогою книги і моделювання їхніх по-дальших потреб.
В 2010 році бібліотека працювала керуючись „Програмою діяльності на 2010 рік”, прийняла участь в головному проекті року „Дніпродзержинськ читаючий”, лінгофестивалі „Відчуй смак рідної мови”.
В 2010 році працівники бібліотеки активно впроваджували у роботу різноманітні форми міжособистісного спілкування та со¬ціальних комунікацій. Особливе місце у цій діяль¬ності відводиться акціям на підтримку дитячого чи¬тання, під час яких читачі отримують чудову нагоду ознайомитися з новими книжками, періодичними ви¬даннями. Вдалими і зміс¬товними можна вважати такі заходи, як день інформації „З новою книгою в новий рік”, огляд нових книг „Від іграшки до книжки”( д/с №17), міні-прем єра серії книг „Знайомся, це...”(СЗШ 37, 1кл.), перегляд літератури „Виконай шкільне завдання влітку тощо.
Хочеться відмітити, що соціокультурна діяльність нашої дитячої бібліотеки за ос¬танні роки трансформувалася — з'явилося багато ін-новаційних форм, переглянуто і оновлено традиційні форми роботи. Ми намагаємося використовувати все це розмаїття для налагодження ефективної масової і наочної популяризації літератури. Серед таких форм роботи в 2010 році особливо вдалими були виставка-вікторина «10 чому про наше місто», виставка-рекомендація «Як працювати з словником», виставка одного автора «Граматика фантазії» (до 90 р. від дня нар. Джанні Радарі), виставка-роздум «Навіщо потрібен етикет», виставка-сюрприз «Ухтышка», виставка-екскурс «Подорожуємо Європою». Напередодні лялькової вистави «Пригоди в Мультляндії» для маленьких чита¬чів було оформлено виставку «Із книжки в мультик», на якій поряд з книжками знаходи¬лися ляльки – персонажі улюблених мультфільмів. Поглибленому вивченню української мови і ознайомленню читачів з відповідними навчальними посібниками сприяла виставка –порада «Плекатимеш мову – цвістимуть слова».
Традиційно цікавими залишаються масові заходи, що готуються разом зі шкільними бібліотекарями та керівниками класів. Так до Міжнародного дня рідної мови в 1-А класі СЗШ №20 (керівник С.А.Грицай) яскраво пройшло літературне свято «Рідна мова моя», яке не залишило байдужим жодного з гостей. Піднесений настрій учасників свята, різноманітність та яскравість виступів не залишив сумніву, що учні щиро захоплюються рідною мовою та традиціями свого народу.
До ювілею українського дитячого письменника В.З.Нестайка в бібліотеці дуже цікаво пройшла театралізована гра-вікторина «Незвичайні пригоди в лісовій школі». Заздалегідь в бібліотеці працювала книжкова виставка „Весела Нестайкова країна”. Діти мали можливість познайомитись з добрими, веселими, цікавими книгами Всеволода Нестайка, якими вже півстоліття захоплюються читачі в усьому світі.
До дня Збройних сил України разом з бібліотекарем СЗШ №20 В.А.Кравець з учнями 2-х класів було підготовлено і проведено літературний ранок. Діти дуже уважно слухали розповідь про найважливіші етапи розвитку української армії, спогади батьків, які служили в лавах Радянської Армії та Військово-Морського Флоту і Збройних сил України. Хлопчики – майбутні воїни і захисники Вітчизни підготували і прочитали вірші про армію, зробили багато малюнків для виставки «Наша армія нас береже».
З метою ознайомлення дітей молодшого шкільного віку з основними правилами безпеки поведінки в квітні була проведена літературна розвага по книзі «Їжачок-Рятівничок»(Х.,2010). Малята – учні 1-2 класів СЗШ № 37 уважно слухали поради ляльки – Їжачка, як навчитися дотримуватися правил безпеки у поведінці вдома, на вулиці, в громадських місцях, у лісі або на річці.
У період літніх шкільних канікул перед бібліотечними працівниками постає нове завдання — організувати у веселій та ігровій формі пізнавальні заходи. В червні-липні в СЗШ № 19, 37 працювали літні оздоровчі табори «Пролісок» і «Стожари». Наша бібліотека заздалегідь запропонувала директорам таборів низку цікавих заходів: проведення театралізова¬них і лялькових вистав «Довго казка мовиться», «Ой на Івана, ой на Купала»; конкурсних програм «Ось воно яке – наше літо», «Книжкові загадки – дитячі відгадки»; огляди літератури «Коли всім весело», «Коли слідство ведуть діти», віртуальні манд¬рівки «Краю мій барвінковий», «Де водяться чарівники» тощо. Для користувачів бібліотеки працювали літні ігротеки, мультсалони, організовувались книжкові перегляди «Цікавинки країни Журналії», «Мандри у вигаданий світ» , виставки «Людина і Всесвіт», «Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті». Діти ознайомлювалися з новинками літера¬тури і періодичних видань, брали участь у різно¬манітних конкурсах і вікторинах.
Починаючи з 2009 року бібліотека намагається якнайбільш направити свою роботу на розвиток бібліотечно-бібліографічних навичок у дітей, виховати інтерес до книги як засобу успішного засвоєння шкільних наук, бажання працювати з довідковими виданнями. З цією метою були розроблені цільові програми „Подорож до Книгограду” (термін дії вересень 2009р. – травень 2010р.) і „Читай-місто і зустрічі в ньому”(термін дії якої вересень 2010р.- травень 2011р.),(термін дії вересень 2011р. – травень 2012 р.). Завдяки цим програмам до бібліотеки вдалось залучити понад 300 нових читачів. В 2011році було проведено 4 екскурсії і 15 бібліотечних уроків.
До Всеукраїнського дня бібліотек та 60- річчя заснування нашої бібліотеки учні 3-А класу СЗШ №20 (керівник С.А.Грицай) , шкільний бібліотекар В.А. Кравець підготували яскраве літературне свято «Цей дивний світ – бібліотека», яке не залишило байдужим жодного з гостей. Піднесений настрій учасників свята, різноманітність та яскравість виступів не залишив сумніву, що діти поважають працю бібліотекарів, щиро захоплюються читанням книг, бережливо ставляться до них.
Дуже цікаво пройшов диспут «Що важливіше в житті сучасної дитини: книги чи комп’ютер?». Захід проводився в бібліотеці СЗШ №20 з учнями 7-А класу(керівник Н.Г. Алєксєєва). Учням було запропоновано відповісти на такі питання: чи потрібна книга сучасній молодій людині, яка вільно входить до Інтернету, чи достатньо комп’ютера, який дає можливість, не відвідуючи бібліотеки, знаходити потрібну інформацію. І нам, бібліотекарям і вчителям української, всесвітньої літератури було дуже приємно почути обґрунтовані думки дітей, що для кожної розумної людини порівнювати комп’ютер і книги – це нонсенс. Є надія,що люди ХХІ сторіччя, працюючи з комп’ютером,знайдуть можливість приділити увагу і книзі.
Бібліотека сьогодні.
В 2012 році бібліотека працює керуючись «Програмою діяльності дитячої бібліотеки-філіалу №8» і виконує місію сприяти духовному, культурному, інтелектуальному розвитку дітей Баглійського району.
2012 рік дуже насичений ювілеями письменників. Тому в січні була відкрита виставка-вікторина «Чудо –дерево». Ця виставка представляє з себе справжнє невеличке деревце з листячками-книжками письменників-ювілярів року і квіточками з питаннями вікторини. Нетрадиційна виставка визвала жваву цікавість і ми використовуємо її на наших заходах. Так дуже цікаво пройшли літературна гра по творчості Л. Керролла «Подорож у країну чудес», літературна вікторина по творчості А. Мілна «Вінні і його друзі», літературний портрет «Загадкові історії «Володаря кілець» Толкієна», поетична години «Я буду жити в пісні солов’я…»(по творчості Ф. Ісаєва), «В колі, біля вогнища іскристого» (по творчості В. Бичка), «Життя! Дай крила!..»( по творчості О. Стовби).
До 80-річчя заснування Дніпропетровської області в бібліотеці була оформлена виставка-колаж і проведена інформаційна година «Сім чудес Дніпропетровщини».
В березні до Шевченківських днів в актовому залі СЗШ №20 цікаво пройшов турнір знавців «Вінок шани Кобзареві».Діти декламували вірші, співали пісні, відповідали на питання вікторини. Дуже важко було визначити переможця в конкурсі на виготовлення українського віночка – всі роботи були гарними, яскравими.
Як завжди дуже насичені були дні весняних канікул. Тиждень дитячої та юнацької книги відкрився літературним ранком «В гостях у казки». З учнями 5-х класів проведено конкурс ерудитів «У мандри нас запрошують книжки».
Нікого не оставила байдужим презентація виставки «Фантазія і майстерність», на якій окрім книг представлені роботи наших читачів. Це ціла колекція вишивки ручної роботи, панно і ваза для квітів із природних матеріалів та ін.
До дня Землі було підготовлено і проведено свято весняних квітів «Сонця барви на Землі». Метою заходу було поглибити знання дітей про рослинний світ, виховувати любов до краси навколишнього середовища. До свята була оформлена книжкова виставка «Квітів чарівна краса». Гуртківці «Веселки» підготували веселу лялькову виставу – подорож до країни Квітникарії, володаркою якої є сама пані Флора.
Четвертий рік поспіль бібліотека працює за цільовою програмою «Читай-місто і зустрічі в ньому». Крок за кроком бібліотекарі разом з вчителями початкової школи намагаються наполегливо і цілеспрямовано формувати у дітей навички користування книгою, фондами бібліотеки, її довідково-бібліографічним апаратом, виховувати бережливе ставлення до книги. Так, на протязі 2011-2012 учбового року було проведено 12 бібліотечних годин, 4 бібліографічних огляда, вікторину «Загадки країни Чомучки», бібліотечно-бібліографічну гру «Чарівна регата». Зробити бібліотечні уроки цікавими допомагає участь в них ляльок: бібліографічна гра «Пригоди словничка», бібліотечний урок «У книжковій лікарні» та інші. У ході реалізації цільової програми колектив бібліотеки заявив про себе як творча, активно діюча установа для дітей, що привернуло увагу до діяльності бібліотеки мешканців Баглійського району.
Дуже активно бібліотека працює влітку поточного року. В квітні була розроблена цільова міні-програма «Книжкове літо будь зі мною» і запропонована керівникам шкіл Баглійського району. На протязі травня-липня в бібліотеці побували діти з літніх оздоровчих таборів СЗШ №42, «Вулик»(СЗШ №20), «Стожари» (СЗШ №37), «Пролісок»(СЗШ319), притулку для неповнолітніх. Були проведені :
- година спілкування «Наші права – щасливе дитинство»;
- літературна розвага «Зелене свято у травах іде»;
- перегляд літератури «Чарівний світ фентезі»;
- літературне лото «Візок чудових казок» та ін.
Окремо хочеться відмітити міні- прем’єру книги Х.Петрі «Футбол». І хлопці, і дівчатка з цікавістю слухали розповідь про нову книгу, дивились буктрейлер .