Дніпродзержинськ відомий в Україні та за її межами не тільки як індустріальне місто та один з промислових центрів Придніпров'я але іяк місто давніх культурних традицій та духовності. Тут багато талановитих людей-акторів, музикантів, художників, літераторів:відомий переспівач «Слова о полку Ігоровім» Олексій Коваленко,графік Роберт Лісовський, письменниця Олена Ган та інші.
В місті успішно працює кабельне телебачення «КТБ+»,»Автор-ТВ» , муніципальне «Міська Інформаційна служба»,телерадіокомпанія«Мікомп»,надходять газети«Ведомости»- видання міської ради, приватні- «Событие»,»«Дзержинець»,«Знамя Дзержинки».
До послуг населення міста музично-драматичний театр ім. Л. Українки, музей історії міста, плідно працюють Державне музичне училище, 6 шкіл естетичного виховання та художня школа, 80 бібліотек:6 палаців культури та клубів різного рівня підпорядкування, 3 парки культури та відпочинку, 2 кінотеатри.
На базі Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка діє Інтернет-центр та муніципальний інформаційно-правовий центр, молодіжний літературно-мистецький клуб “Віварт”,який має власне видання альманах «Віварт».
В Дніпродзержинську живуть і працюють 16 членів Національної Спілки художників України: Гарнік Хачатрян, Валентина Лаушкіна, Володимир Жуган, Сергій Бабич, Михайло Додарєв,.., 3 члена Національної Спілки письменників України. Успішно працює літературне об’єднання «Факел».якому в 2008 році виповнилось вже 50 років.
В місті налічується близько 110 пам’ятників історії, культури, архітектури, археології та монументального мистецтва, які знаходяться на державному обліку, як пам’ятки місцевого значення.
В Дніпродзержинську традиційно проводяться фестивалі та огляди-конкурси, спрямовані на відродження, подальший розвиток національної культури.
Дніпродзержинськ фестивальний це: Міжнародний театральний фестиваль “Класика сьогодні”, регіональний конкурс юних виконавців “Музичний калейдоскоп” , фестиваль хорового мистецтва “Співоча весна”, фестиваль україно-польсько-литовської музики, музейний фестиваль «Мамай-fest», фестивалі культур національних меншин, фестивалі самодіяльної художньої творчості та аматорського мистецтва.
Яскраву та своєрідну історію культури Дніпродзержинська зберігають і популяризують 21 музей та музейні кімнати.
Історичні родзинки
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.-Д.,2004.-С.:12,13)
«Учень Нарбута і Бойчука»
29 грудня 1893 року. в Кам’янському народився відомий український графік Роберт Лісовський. Він є автором емблеми відомої авіаційної фірми «Люфтганза», яка використовується з 1925 р. посьогодині.
(Чабан М. Мандрівки старим Кам’янським.-Д.,2004.-С.:.130)
Олексія Яковича Сокола знать у Дніпродзержинську. Талановитий інженер-будівельник, архітектор, і скульптор, учень Іллі Рєпіна, він з 1915 року пов’язав свою долю з Кам’янським. Двадцять п’ять років він прожив у місті на Дніпрі,яке стало рідним для нього. А знають Олексія Яковича передусім як автора монумента «Прометей»- добре відомого за межами Дніпродзержинська. А він ще дуже добре ілюстрував вірші Лесі Українки