У Московському видавництві "Віче"вийшла перша книга художника - марініста з Дніпродзержинська Олександра Калантаєва "МОРСЬКІ ТІТАНИ". У світі Олександра Калантаева знають по незвичайно точному зображенню на своїх полотнах кораблів всіх часів і народів. Що й не дивно, адже він - військовий історик. Охоплений його пензлем період - від морського протистояння з часів наполеонівських воєн до «холодної» війни минулого сторіччя. Тому-то більшість картин нашого земляка виставлені в Центральному військово-морському музеї Санкт-Петербурга (у цьому місті Олександр довгий час працював художником-реставратором). Крім того, роботи Калантаева є в особистих колекціях відомого кутюр'є Михайла Вороніна і посла Японії в Україні Муцуко Мабучі.
У всі часи люди з великою повагою ставилися до морських суден - торговим, військовим, пасажирським, дослідницьким. Окремі кораблі ставали легендами. Кожен з них, крім свого імені, мав особливий характер і неповторну долю, яка нерідко перепліталася з історією держав і долями екіпажу. Ці легендарні кораблі, подібно до людей, боролися з океанської стихією і ворожими вторгненнями і часто гинули в нерівній боротьбі ...
У книзі розповідається про знамениті кораблях першої половини ХХ століття - крейсері «Варяг», броненосці «Цесаревич», лінкорі «Дредноут», крейсері «Гебен», лайнерах «Нормандія» і «Квін Мері», лінкорах «Бісмарк», «Ямато» і «Мусасі». Недовга, але яскрава і славна життя цих морських титанів нерозривно пов'язана з драматичною історією минулого століття.
Великий бібліографічний матеріал автора дає можливість зображати бойові судна та морські батальні сцени з дотриманням точних пропорцій і відтворенням дрібних деталей.
06.10.2008 р. художник був номінований на премію Всесвітнього Альянсу "Миротворець" за внесок у справу відродження і зміцнення традицій світової культури мистецтва.
На сьогоднішній день автор працює над серією картин, що відображають сувору дійсність конвойних битв у Північній Атлантиці в роки Другої світової війни і епічне протистояння флотів трьох імперій у ході Східної / Кримської / компанії 1853-1856гг.
Сайт: fighting ships-art.com